Kraków: dramatyczny finał imprezy. Znaleziono ciało kobiety w Wiśle

Kraków: dramatyczny finał imprezy. Znaleziono ciało kobiety w Wiśle Źródło: Komisariat wodny policji w Krakowie, zdjęcie ilustracyjne

Kraków stał się miejscem tragedii. W weekend utonęły w Wiśle dwie osoby: 40-letnia kobieta i 37-leni mężczyzna. To dramatyczny finał imprezy, na której wszyscy mieli się świetnie bawić.

Kraków ma za sobą tragiczny weekend. Poinformowano o dwóch ofiarach utonięć w Wiśle. W sobotę do wody wpadł mężczyzna, a w niedzielę wyłowiono z rzeki ciało kobiety. Trwa śledztwo, które ma ustalić dokładne okoliczności tego zdarzenia, lecz zgodnie z informacjami w mediach, jest to dramatyczny finał niepozornej imprezy. 

Kraków: fatalny finał weekendowej imprezy

Ciało 40-letniej kobiety zostało wyłowione z Wisły w niedzielę ok. 5 rano. Według wstępnych informacji, ofiara spędzała sobotnią noc na imprezie ze znajomym. Na podstawie jego zeznań ustalono, że w okolicy Galerii Kazimierz zeszli nad rzekę, a wtedy kobieta postanowiła się wykąpać. Miała popłynąć na środek Wisły i zniknąć pod wodą. Jej towarzysz wezwał pomoc, a na miejsce przyjechali nurkowie. Niestety, kobiety nie dało się już uratować. Ofiarę wyłowiono i rozpoczęto reanimację, lecz było już niestety za późno.

Znajomy kobiety był pod wpływem alkoholu. Nie wiadomo jeszcze, czy denatka również weszła do wody nietrzeźwa. Wykazać to ma dopiero sekcja zwłok. 

Wypadek nad Wisłą. Mężczyzna wpadł do rzeki, nie udało się go ocalić

W sobotnie popołudnie doszło również do innego, tragicznego w skutkach wypadku. Do Wisły wpadł 37-letni mężczyzna, który w towarzystwie trójki znajomych spędzał czas na nadrzecznym bulwarze. Grupa piła alkohol. Nagle mężczyzna stracił równowagę i znalazł się pod wodą. Choć towarzysze zdołali go wyciągnąć, nie udało się go już uratować.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W lipcu odnotowano już w Polsce 13 utonięć, a w czerwcu było ich łącznie aż 113. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę, a jednocześnie przypomina: w stanie nietrzeźwym nie wolno wchodzić do wody - najczęściej kończy się to tragedią. Alkohol nie tylko zaburza orientację i równowagę, lecz także powoduje brak zahamowań. To wtedy nie potrafimy dobrze ocenić swoich możliwości, a brawurowe kąpiele mogą być fatalne w skutkach. 

Do tragedii dochodzi jednak nie tylko przez kąpiel po spożyciu alkoholu. Często jest to też wybór nieznanego kąpieliska, nieodpowiedzialne skoki na główkę oraz pływanie w pobliżu łódek czy statków albo śluz i zapór wodnych. Najważniejsze jest zachowanie rozsądku i świadomość, że nieostrożność może doprowadzić do najgorszego. Woda to potężny żywioł, z którym często nie mamy żadnych szans. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bracia Golec przeżyli TRAGEDIĘ. Do dziś nie pogodzili z TĄ wielką stratą. Przygotujcie chusteczki
  2. Finalista ''Mam Talent'' ma raka SERCA. Poprosił fanów o coś NIESAMOWITEGO. Będziecie płakać
  3. Zenek Martyniuk mieszka w niewyobrażalnych luksusach. Rezydencja króla disco to prawdziwy pałac (FOTO)
  4. Żona mistera Polski Rafała Maślaka załamała się na weselu. To co powiedziała mężowi rozrywa serca
  5. Jackowski przy nim jest "amatorem". Nagły huk w domu, tylko szósty zmysł ocalił mu życie
  6. Lepiej, żeby Rozenek nigdy tego nie zobaczyła. Doda ośmieszyła jej partnera tak, że ze wstydu zapadnie się pod ziemię

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News