Cztery potężne bomby znalezione w centrum Krakowa. Do akcji wkroczyli saperzy

Cztery potężne bomby znalezione w centrum Krakowa. Do akcji wkroczyli saperzy Źródło: screen/youtube/

Kraków skupił na sobie uwagę całego kraju. Robotnicy pracujący w centrum miasta nie podejrzewali, że dokonają tak niewiarygodnego odkrycia. Znalezienie tak potężnych bomb wymagało interwencji saperów wojskowych.

Centralny Kraków jest od kilku godzin najgłośniej komentowanym miastem w kraju. Polacy czekają na dalszy rozwój wydarzeń. Bomby, które znaleziono niemalże przy samej drodze, były naprawdę pokaźnych rozmiarów. Z przekazywanych do mediów informacji wynika, że na miejscu pracują odpowiednie służby, a ruch samochodów oraz pieszych w tamtych okolicach został wstrzymany. Na miejscu pojawili się saperzy. 

Centralny Kraków wstrzymany w ruchu. Znaleziono potężne bomby 

Jak możemy się dowiedzieć, do nieprawdopodobnego odkrycia doszło dziś około godziny 10:50 przy ul. Blich w Krakowie. Miejscowa policja otrzymała zgłoszenie, w którym poinformowano, że robotnicy pracujący przy budowie nasypu kolejowego, znaleźli trzy pokaźnych rozmiarów pociski. Mundurowi wiedzieli, że sytuacja jest bardzo poważna, nie byli bowiem pewni, czy okolicznym mieszkańcom nie zagraża niebezpieczeństwo. Zdecydowano o natychmiastowym wezwaniu saperów. 

- Na razie trwają ustalenia, nie ma zarządzonej ewakuacji. Radzimy nie zbliżać się do tamtego miejsca. Na miejsce jadą saperzy wojskowi - przekazuje rzecznik prasowy małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń. 

Z wstępnych ustaleń wynika, że bomby pochodzą najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Dzięki początkowym oględzinom stwierdzono, że każda z nich ma ok. 1 metr długości i średnicę ok. 30 cm. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Saperzy zabezpieczyli niewypały

Choć nie zdecydowano się na ewakuację mieszkańców, władze miasta postanowiły wstrzymać ruch samochodów oraz pieszych w obrębie miejsca, w którym znaleziono bomby. Wiadomo, że saperzy już je zabezpieczyli. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wysadzili szczeniakowi pysk, wkładając do niego petardy. Weterynarze się nie poddali, jego nowy wygląd robi wrażenie

2. Rozrywające serce sceny na pogrzebie Piotra Woźniaka-Staraka. Żałobnicy odprawili poruszający rytuał

- Saperzy mają przetransportować bomby na poligon w Pobiedniku. Odnaleziono je na ogrodzonym terenie. W związku ze znaleziskami nie podjęto decyzji o ewakuacji okolicznych mieszkańców - mówi sierż. szt. Piotr Szpiech z krakowskiej policji. 

Niewykluczone, że śledczy będą chcieli dokładnie przeszukać teren, by sprawdzić, czy nie znajduje się tam więcej podobnych pocisków. Nie poinformowano również, czy znalezione bomby stwarzały realne zagrożenie dla zdrowia i życia okolicznych mieszkańców.  

Najlepsze newsy dnia:  

    1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
    2. Mama pana młodego na weselu była głodna, więc skosztowała pachnącego dania. Chwilę później już nie żyła
    3. Mama zostawiła córkę pod opieką ojca. Zamontowała ukrytą kamerę, po obejrzeniu nagrania łzy popłynęły jej po policzkach
    4. Przypadkiem nagrała psa, który zobaczył, że niemowlę ma rozkopany kocyk. Zwierzak zareagował mistrzowsko
    5. Kobieta przez 27 minut była w stanie śmierci klinicznej. Odzyskała przytomność i natychmiast poprosiła o kartkę papieru

Źródło: popularne

Następny artykuł