Ostatnio media huczą od przerażających zjawisk pogodowych. Wygląda na to, że jeszcze długo nie ucichną. Rozpoczyna się huragan, który będzie prawdziwym kataklizmem.

Mowa o „Marii”, która jeszcze jakiś czas temu opisywana była jako zwyczajny, tropikalny sztorm. Teraz Krajowe Centrum ds. Huraganów w Miami ogłasza, że przybiera na sile i zamienia się w huragan.

Aktualnie szybkość wiatru Marii wynosi jedynie około 85 kilometrów na godzinę. Przybiera jednak na sile z każdą godziną. Sztorm przesuwa się na zachód w tempie 31 kilometrów na godzinę. Krajowe Centrum ostrzega, że kiedy dotrze do karaibskich Wysp Zawietrznych, będzie już potężnym huraganem.

Maria objąć może wyspy, które wcześniej zostały dotknięte przez Irmę. Mowa o wyspach ntigua, Barbuda, St. Kitts, Nevis, Montserrat, St. Lucia, Martynika, Gwadelupa, Barbados, St. Vincent i Grenadyny.

Ze względu na zwiększającą się siłę „Marii” i spustoszenia, jakie pozostawiła po sobie Irma, służby ostrzegają przed nią mieszkańców zagrożonych terenów. Huragan może bowiem niszczyć całe miasta. Warto przypomnieć, że zamieszkiwane są one również przez mniejszość polską, w tym naszych czytelników.

źródło: Wprost

11 teorii spiskowych, które naprawdę dają do myślenia

Zobacz również