Marian Kowalski, były wiceprezes Ruchu Narodowego i były kandydat na prezydenta tej formacji stwierdził w rozmowie z TVP Info, że politycy poprzedniej ekipy rządzącej nie mają honoru żeby uszanować woli Polaków jaką wyrazili podczas ostatnich wyborów. 

Kowalski został zaproszony do TVP Info w związku z dyskusją na temat stanu demokracji w Polsce oraz głośnej ostatnio sprawy odnalezienia dokumentów TW Bolka mających potwierdzać rzekomą współpracę byłego prezydenta Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa.

 – Nie sądzę, by demokracja w Polsce była zagrożona. Odbyły się wybory, których wynik jest kontestowany jednak przez tych co przegrali, a liczyli na to, że będą sobie spokojnie rządzić przez następną kadencję. Polacy jednak odrzucili ofertę Platformy Obywatelskiej a politycy PO nie mają za grosz honoru żeby uszanować ten werdykt Polaków – powiedział w TVP Info Marian Kowalski.

Były lider Ruchu Narodowego odpowiedział również na pytanie czy – jak ma twierdzić Komitet Obrony Demokracji – odnalezienie dokumentów TW Bolka nie jest swego rodzaju próbą obalenia legendy Lecha Wałęsy co umożliwia skompromitowanie demokratycznego ustroju w Polsce.

 – Przecież doskonale znana jest przeszłość p. Lecha Wałęsy co najmniej od 4 czerwca 1992 roku. Te materiały filmowe z Magdalenki, które są pokazywane, były publikowane w książce gen. Kiszczaka 25 lat temu. Ja myślę, że KOD popełnił błąd biorąc Wałęsę za ikonę swojego protestu. Ja podkreślam, pan poseł z PO (chodzi o Michała Szczerbę z PO, który był obecny w studiu – przyp. red) jest reprezentantem ludzi, którzy nie potrafią żyć z własnej pracy i muszą być posłami, ministrami, zasiadać w zarządach spółek skarbu państwa. To jest kwik z powodu utraconego koryta, dorabiacie sobie państwo ideologię, bo nie potraficie pracować uczciwie na własne utrzymanie – stwierdził Kowalski.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: minęła 20 w tvp info

...

Zobacz również