Byli lider Ruchu Narodowego Marian Kowalski w emocjonalnym przemówieniu zaapelował do „wszystkich, którzy czują się patriotami”, by „nie byli kretynami, ruszyli dupy sprzed Facebooka” i powstrzymali polityków oraz organizacje, które chcą sprowadzić do Polski imigrantów z Bliskiego Wschodu. Z kolei lewicowa polityk Barbara Nowacka przekonuje, że sama solidarność już dzisiaj nie wystarczy, a Państwo Islamskie znów zaatakowało fundamenty współczesnej Europy. 

 – Ktokolwiek, to jest apel do wszystkich Polaków. Ktokolwiek z was, który uważa się za patriotę, niezależnie jakiego odcienia politycznego, ma święty obowiązek uniemożliwić dojście do władzy ludziom, którzy zrobią cokolwiek, by wpuścić jakichkolwiek uchodźców do Polski – grzmi Kowalski.

ZOBACZ TAKŻE – Petru: Zamach we Francji to konsekwencja Brexitu (video)

Jak podkreślił lider Narodowców RP, poprzedni rząd, tuż przed utratą władzy, zrobił już pierwszy krok w kierunku przyjęcia tysięcy imigrantów z Bliskiego Wschodu.

 – Ci ludzie nie mają prawa funkcjonować w przestrzeni publicznej. Ci ludzie nie mają prawa funkcjonować w polskiej polityce. Ci ludzie nie mają prawa wieszać żadnych plakatów jak ta Amnesty International – mówi lider Narodowców RP.

ZOBACZ TAKŻE – Policjanci rozmawiali z terrorystą przed zamachem. „Wieziesz lody? To nie ma problemu”

 – I to nie jest sucha gadka! Ruszcie dupy sprzed Facebooka! Róbcie wszystko żeby nie było plakatowania polskich miast niezależnie od tego czy robi to Caritas, fundacja Helsińska czy jakaś inna lewacka i idiotyczna organizacja. To jest czas wojny! Jeśli ktoś jeszcze nie przetarł oczu po wczorajszym zamachu jest kretynem, który chce doprowadzić nasz naród do zguby! – przekonuje Kowalski.

Temat skomentowała również lewicowa polityk Barbara Nowacka.

– Trudno dziś, po tragicznym zamachu w Nicei, powiedzieć „dzień dobry”.Media podają informacje o 84 ofiarach – kobietach i mężczyznach, którzy świętowali na ulicach święto narodowe Francji, rocznicę wybuchu Wielkiej Rewolucji Francuskiej.Jej hasłami było „Liberté-Égalité-Fraternité”, czyli „Wolność, Równość, Braterstwo”. Hasła fundamentalne dla współczesnej Europy, wartości, do których się odwołujemy.Zamach w Nicei, tak jak i wiele innych (Bruksela, Paryż, Lahore, Stambuł), to ataki fanatyków na te wartości. Dziś przekazujemy wyrazy solidarności Francuzkom i Francuzom, lecz wiemy po raz kolejny, że sama solidarność nie wystarczy. Że siły międzynarodowe muszą przeciwdziałać krwawemu terrorowi fundamentalistów z ISIS.

ZOBACZ TAKŻE – Boniek wściekły po zamachu: Wk*rwia mnie robienie z Europy Euroarabii, marszami się nie obronimy

W zamachu zorganizowanym przez 31-letniego Tunezyjczyka życie straciło ponad 80 osób, w tym – do tej pory – zidentyfikowano dwie Polki, siostry z Krzyszkowic. Kolejne 130 osób znalazło się w szpitalu, część z nich znajduje się w stanie krytycznym. Wśród ofiar i rannych jest kilkadziesiąt dzieci.

https://www.youtube.com/watch?v=MTxpdORUV7g

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: narodowcy rp na yt

...

Zobacz również