Marian Kowalski powraca na łamy mediów w „wielkim” stylu. Niedługo po tym, jak były wiceszef Ruchu Narodowego został upokorzony w Anglii, gdzie nie otrzymał zezwolenia na wygłoszenie prelekcji, pochodzący z Lublina polityk i publicysta „zabłysnął” już bez niczyjej pomocy. Tym razem tematem wypowiedzi ekscentrycznego działacza była teoria ewolucji, którą Kowalski z właściwym sobie wdziękiem podważył.

Hitem internetu staje się nagranie wykładu polityka, zarejestrowanego podczas jego wizyty w kanadyjskiej Ottawie. Za tokiem rozumowania Kowalskiego naprawdę trudno nadążyć.

„Na chłopski rozum”

Kowalski ubolewał nad faktem, że ludzie przestają wierzyć w element boski, stawiając ponad nim, jak sam to ujął, „głupi ewolucjonizm”. Narodowiec stwierdził również, że teoria ewolucji „jest fajna, ale to tylko teoria”.

– Nie wiem, jakim trzeba być durniem, żeby na równi postawić pomysł, że życie zostało tchnięte z poglądem, że jaszczurka, która „x” razy spadła, w końcu u wyprodukowała skrzydła. Gdyby to była prawda, to ludzie by mieli dwie wątroby, bo alkohol wynaleźli dawno temu – wyjaśniał swoim słuchaczom.

Powołując się na „chłopski rozum” Kowalski kontynuował swój wywód, tłumacząc, że „teoria ewolucji nie jest możliwa, ponieważ na świecie nadal żyją stonogi, które są starsze od dinozaurów, a dinozaury, które były najbardziej rozwinięte wyginęły”, a przecież „to stonoga powinna wyginąć, bo jest mała, brzydka i niepotrzebna”.

Były kandydat na prezydenta nie godzi się również, by „lewacka ideologia” narzucała ludziom pogląd, że ci pochodzą od małpy.

Źródło: wprost.pl

10 dowodów na istnienie UFO

11 teorii spiskowych, które naprawdę dają do myślenia

...

Zobacz również