Marian Kowalski, który kilka dni temu zrezygnował ze startu z list formacji Pawła Kukiza przeszedł do ostrej ofensywy wobec swojego byłego sojusznika.

W opublikowanym wpisie na jednym z portali społecznościowych Kowalski określa Kukiza jako „lewackiego muzyka, który zbajerował ludzi” oraz zarzuca mu zmienianie sympatii politycznych jak rękawiczki a także bycie kłamcą w kontekście umów dotyczących miejsc na listach wyborczych.

Były kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta Polski stwierdził, że prawdomówność Pawła Kukiza „dorównuje dynamizmem ilości ciągle zmiennych sympatii politycznych”.

Wciąż się zastanawiam jak to możliwe, że lewacki muzykant zbajerował tylu porządnych prawicowców – napisał Kowalski.

Część zwolenników Kowalskiego przypomniała mu jednak, że sam się do „zbajerowania porządnych prawicowców” przyczynił współpracując tak długo z Kukizem.

Kowalski zarzucił Kukizowi kłamstwo także w kwestii kryterium wieku kandydatów na listach wyborczych oraz niedotrzymania umowy o umieszczeniu na swoich listach byłych antysystemowych kandydatów na prezydenta.

Miał stosować kryterium wieku a roi się tam (na listach – przyp. red.) od panów zahaczających o wiek emerytalny. Miał umieścić na listach wszystkich antysystemowych kandydatów na prezydentów, a nawet p. Ogórek, a jest tam jedynie p. Tanajno – oświadczył Kowalski.

Polityk Ruchu Narodowego prześmiewczo stwierdził też, że Kukiz dzisiaj „twierdzi, że JOW-y rozwiążą wszystkie problemy, za tydzień może powie, że są zabójcze„.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również