Były kandydat na prezydenta RP Marian Kowalski w swoim internetowym programie wypowiedział kilka ostrych słów, które zdenerwowały nawet prawą stronę internetu. Obiektem jego ataku byli katolicy i ich Kościół.

Kowalski poddał krytyce sytuację w Kościele oraz jego wiernych wytykając im ich wady. Odniósł się do znajomości Pisma Świętego praktykujących i ocenił ją na zerową. Instytucję Kościoła porównał do korporacji, której celem jest tylko zarabianie pieniędzy.

– Korporacja o zasięgu globalnym, która sprzedaje już tylko najbardziej nieroztropnym ludziom wizję, a nie żaden produkt – powiedział Kowalski.

Były działacz Ruchu Narodowego stwierdził także, że Kościół dąży do zniszczenia chrześcijaństwa i cywilizacji na nim opartej, że nie traktuje wiernych tak, jak powinien oraz że katolicy utracili wiarę w Boga. Stać się to miało z powodu wiary w Kościół i papieża, zamiast w Stwórcę.

Nie ma za grosz suwerenności intelektualnej. Katolicy zostali sprowadzeni do roli tępego motłochu, który nie zna w ogóle Pisma Świętego, nie potrafi wyartykułować swoich obaw. Hierarchowie rzymskokatoliccy chcą zniszczyć cywilizację chrześcijańską – podkreślił polityk.

 

Zobacz również