Moda, która krzywdzi koty. Staje się coraz popularniejsza

Moda, która krzywdzi koty. Staje się coraz popularniejsza Źródło: Fot. Pixabay.com

Koty to po psach, według statystyk, najpopularniejsze zwierzęta domowe. Niektórzy właściciele są bardzo nieodpowiedzialni względem swoich ukochanych pupili, sprawiając im wiele cierpienia. Do Polski przyszła właśnie z Zachodu moda, która jest przerażająca. Czy oni zapomnieli, że kot to nie zabawka?

Koty są drapieżnikami, które wiele lat temu udało się nam udomowić. Zwierzęta te zaufały człowiekowi sądząc, że odda im on swoje serce, zaopiekuje się nimi i zapewni podstawowe potrzeby. Tymczasem do Polski właśnie trafiła bardzo smutna moda, która zupełnie temu zaprzecza. "Dino cut" odziera koty z godności. To przerażające.

Koty przechodzą w Polsce piekło. "Dino cut" to nowa moda, która daje radość właścicielom kosztem ich zwierząt

Zwierzęta nie służą do zabawy. Niektórzy najwyraźniej jednak o tym zapominają. W Stanach Zjednoczonych powstała moda, która polega na efektownym strzyżeniu kotów, które upodabnia się do dinozaurów.

Właściciele kotów, które poddają zabiegowi sądzą, że jest to bardzo zabawne. W Internecie aż roi się od zdjęć i filmów, pod którymi rozbawieni internauci w szale komentują publikacje i dzielą się nimi ze swoimi znajomymi.

Niestety, poddanie kota tak znacznej modyfikacji sprawia mu wiele cierpienia. Nie tyle fizycznego, co po prostu psychicznego. Koty tracąc gdzieniegdzie sporą część futra odczuwają zimno, a ich układ nerwowy reaguje w paniczny sposób, bowiem organizm nie wie, co się właściwie dzieje. Zwierzę swoim ciałem odbiera sprzeczne sygnały.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To wpływa także na samopoczucie kota, który może nawet zachorować na depresję. Wbrew pozorom zwierzętom też się ona przydarza, ponieważ mają one uczucia, a więc mogą chorować.

Choć większość internautów nie widzi nic złego w takim traktowaniu zwierząt, są na szczęście też tacy, którzy sprzeciwiają się otwarcie wykorzystywaniu ich w ten sposób. Nadzieja tkwi między innymi w petycjach, które w tej sprawie kierowane są przez niektóre Fundacje Ochrony Praw Zwierząt.

 

Tak zwierzę wygląda tuż przed strzyżeniem.

A tak chwilę po. Wyraźnie widać, że kociak jest przerażony.

Oba zdjęcia pochodzą z kanału Kitty Cat Groomer LLC

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To OBRZYDLIWE! Córka ukrytą kamerą nagrała, co opiekunka wyprawia z jej chorą matką. Tego aż nie da się oglądać! Nóż się otwiera w kieszeni!
  2. Cała prawda o karierze Roksany Węgiel. To, co powiedziała zwali was z nóg. Fani są w szoku!
  3. Tragedia na zachodzie Polski. Wielu mieszkańców we łzach informuje o najgorszym, spotkał ich dramat
  4. Godlewska twierdzi, że została zgwałcona ze szczególnym okrucieństwem. Porażające nagranie w sieci
  5. Koszmarny wypadek wstrząsnął mieszkańcami. TVP przekazała tragiczną wiadomość, nie żyją 4 osoby
  6. Gwiazdor "Kiepskich" Grabowski wstrząsnął fanami. Porażająca prawda o domu aktora

Źródło: Lelum

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News