Ludzie w popłochu uciekali przed koronawirusem. Skazali tysiące psów i kotów na okrutny los

Ludzie w popłochu uciekali przed koronawirusem. Skazali tysiące psów i kotów na okrutny los Źródło: facebook/Compassion For Animals

Koty, psy i tysiące innych zwierząt domowych zostały skazane na przerażający los. Ich opiekunowie, którzy w popłochu uciekali przed groźnym koronawirusem, zapomnieli, że zwierzęta zostały pozostawione bez opieki.

Koty i psy z Wuhan znalazły się w dramatycznej sytuacji, kiedy mieszkańcy miasta uciekali w obawie przed zarażeniem się niebezpiecznym wirusem, który sprawił, że ponad 300 zmarło. Ludzie, ratując siebie zapomnieli o swoich czworonożnych przyjaciołach, którzy teraz niewyobrażalnie cierpią. 

Zwierzęta zostały porzucone. Koty i psy nie przenoszą groźnego koronowirusa

Zanim Wuhan zostało odizolowane, z miasta wyjechało ponad pięć milionów mieszkańców, którzy w popłochu starali się jak najszybciej uniknąć zarażenia się koronawirusem. Niebezpieczeństwo związane z niezwykle szybkim rozprzestrzenianiem się choroby spowodowało kolejne dramatyczne wydarzenia. Ludzie, którzy uciekali, pozostawili w mieszkaniach swoje zwierzęta. Koty i psy pozostawione bez opieki liczone są w tysiącach. Szacuje się, że może być ich aż 50 tysięcy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Od kiedy pojawiła się informacja o niebezpiecznym wirusie, zrodziły się plotki, że koty czy psy mogą być nosicielami koronawirusa. Jednak zgodnie z badaniami, które już zostały przeprowadzone, zwierzęta nie mogą się zarazić, ani tym bardziej zarażać innych. Bakterie przenoszone wirusem związane są tylko z gatunkiem ludzkim. 

Koty, psy i inne zwierzęta domowe cały czas otrzymują pomoc

Na szczęście zwierzęta, które przebywają w Wuhan nie pozostały bez pomocy. Każdego dnia wolontariusze dostarczają zwierzakom wodę do picia i pokarm. Każdego dnia, wolontariusze dostają wiadomości o kolejnych zwierzętach, które pozostały bez opieki, co sprawia, że ich praca wydaje się nie mieć końca. 

W mediach pojawiają się informacje, że wolontariusze zmuszani są do włamań do mieszkań, gdzie przebywają koty i psy. Niedawno jeden z nich musiał się wspiąć się po rynnie do mieszkania, by nakarmić kota. 

Dzisiaj grzeje: 1. Elżbieta Jaworowicz ma sporo za uszami. Sprawą zajęła się Rada Etyki Mediów
2. Uwielbiany aktor TVP przewieziony do szpitala. Syn przekazał smutne wieści

W związku z koronawirusem w Wuhan wzrosła liczba zwierząt, które zostały porzucone. Wolontariuszy, którzy pomagają bezdomnym zwierzakom oraz tym uwięzionych w domach jest wciąż za mało, by pomóc wszystkim, a mieszkańcy, którzy opuścili miasto, wciąż nie mogą do niego wrócić, by zająć się swoimi zwierzętami. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przestrzegał zasad zdrowego trybu życia. Zmarł zaledwie 20 dni po postawieniu diagnozy
  2. Ogromna zmiana w NFZ od marca. Do 4 specjalistów dostaniesz się bez kolejki
  3. Tragiczny bilans nocnej wichury na południu Polski. 16 zwierząt zmarło w kilka sekund na miejscu, nie miały żadnych szans
  4. Pilna akcja służb, trwa walka o zdrowie i życie. Media przekazały wiadomości o ogromnej tragedii
  5. Tysiące interwencji służb, zniszczenia są coraz większe. Żywioł sieje spustoszenie w Polsce, eksperci podnoszą alarm

źródło: gazeta

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News