Koty z sąsiedztwa psują ci ogródek? Wystarczy zastosować prosty patent, dzięki któremu goście przeniosą się gdzie indziej

Koty z sąsiedztwa psują ci ogródek? Wystarczy zastosować prosty patent, dzięki któremu goście przeniosą się gdzie indziej Źródło: Unsplash / Borna Bevanda

Koty to bystre stworzenia, które są niezwykle ciekawskie. Wiele osób właśnie za to je uwielbia. Jednak ich psoty w ogródku mogą być niemile widziane. Jak na to zaradzić?

Uwielbiane przez internet koty bywają zmorą dla osób, które pielęgnują ogródek. Jak je przegonić? Tego dowiecie się z poniższego tekstu.

Zdemolowany ogród

Koty są niezwykle urocze. Nie bez powodu mają tylu miłośników na całym świecie. Jednak mimo wszystko to aktywne zwierzaki, które mogą narobić nie lada kłopotów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wypielęgnowany ogródek jest chlubą niejednego posiadacza domu lub działki. Godziny pielęgnacji mogą jednak pójść na marne, kiedy pojawią się w nim koty. Zwłaszcza takie, które nie przepadają za zielenią. Starannie pielęgnowane rośliny mogą zostać zniszczone w mgnieniu oka. Na szczęście można zaoszczędzić sobie nerwów i w niegroźny dla zwierzaków sposób je przegonić. 

Koty za płoty

Koty to znakomite drapieżniki w związku z tym posiadają bardzo czuły zmysł węchu. Niektóre zapachy mogą sprawić, że zostawią ogródek w spokoju i pójdą psocić w inne miejsce. Żeby skonstruować koci odstraszacz należy przygotować kilka małych pojemników. Rozmieść je w miejscach, gdzie najczęściej pojawiają się koty. Teraz wystarczy wypełnić je składnikami. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mieszkańcy w Indiach nie mogli uwierzyć. Odkręcili wodę, a gdy spróbowali "wody" z kranu, aż się zachwiali

2. Trwa akcja służb na południu Polski, niezbędna ewakuacja. Nie jest dobrze

Ocet i skórki cytryny skutecznie odstraszają te zwierzęta. Nie znoszą ich zapachu, dzięki czemu powinny szerokim łukiem omijać okolice, w których postawi się taki pojemnik. Warto dodać, że koty nie lubią również zapachu czosnku, kawy i ostrej papryki. Te składniki również mogą je odstraszyć.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda upoiła Gessler w toalecie, a druga ją upokorzyła. Jest afera, podstawili Magdzie mikrofon, ujawniła wszystko
  2. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same
  3. Chłopczyk karmił bezdomnego psa. Od starszego mężczyzny usłyszał słowa wołające o pomstę do nieba
  4. Trzy lata po śmierci Wodeckiego widok jest niezwykły. Grób genialnego artysty wygląda porażająco
  5. Ogromny pożar na zachodzie Polski. Sytuacja jest dramatyczna

Źródło: Porady i wskazówki

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News