Serial „Klan” jest nieodmienny towarzyszem polskich widzów telewizji publicznej już od 1997 roku. Dotąd wyemitowano już 3269 odcinków telenoweli. Jest to najdłuższy polski serial telewizyjny, zaś przez jego obsadę przewinęło się dotąd mnóstwo aktorów. Nic dziwnego, że przez tak długi czas już nie raz twórcy i aktorzy przeżywali żałobę w związku ze stratą serialowych kolegów.

W sobotę media obiegła informacja o śmierci Agnieszki Kotulanki, która w latach 1997-2013 odgrywała w serialu rolę Krystyny Lubicz. Aktorka od lat zmagała się z chorobą alkoholową, nie jest jednak jedynym członkiem obsady telenoweli, która opuściła nas już na zawsze.

ZOBACZ TAKŻE: Kotulanka i słynny polski aktor byli parą. Po rozstaniu wpadła w alkoholizm

„Klan” stracił już wielu aktorów

W obsadzie serialu grają osoby młode i starsze. Produkcja trwa już ponad 20 lat, nic więc dziwnego, że przez ten czas zmarło wielu aktorów, którzy bawili widzów małego ekranu. Pierwszą stratę serial notuje po zaledwie dwóch latach produkcji.

Wówczas zmarła Halina Dobrowolska, która odgrywała rolę Marii Lubicz. Także jej serialowy mąż – Zygmunt Kęstowicz, grający Władysława Lubicza odszedł, chociaż znaczne później. Aktor zmarł w 2007 roku, kiedy serial obchodził 10-lecie.

Jerzy Kamas, serialowy mecenas Stefan Ziętecki, zmarł w 2015 roku. Miał 77 lat i przegrał walkę z rakiem. Jego żonę Janeczkę grała Anna Ciepielewska. Aktorka zmarła wcześniej, w 2006 roku, także z powodu choroby nowotworowej. Miała wówczas 70 lat.

W 2013 roku odszedł grający w serialu profesora Majewskiego Aleksander Bednarz. Aktor miał 72 lata. W tym samym roku odszedł inny aktor starszego pokolenia Jerzy Matałowski. Jego najsłynniejszą kreacją była ta w „Kolumbach”, w serialu „Klan” zaś wcielał się w Adama Rudzika. Zmarł mając 65 lat.

ZOBACZ TAKŻE: Zmienią się dni emisji „Klanu”. Będzie go dużo mniej

Znacznie wcześniej, bo w 2008 roku produkcja i aktorzy pożegnali grającego właściciela siłowni Mariana Glinkę. Aktor miał 65 lat, zaś w swoim życiu zajmował się nie tylko aktorstwem, ale także kulturystyką.

Pokolenia starsze i młodsze

Śmierć dotyka nie tylko najstarszych aktorów serialu, ale także tych z młodszego pokolenia. W wieku 44 lat zmarła na raka Agnieszka Kotlarska, która w serialu grała Marysię Kowalczyk i występowała w parze z Cezarym Żakiem.

W bardzo młodym wieku odszedł także Andrzej Butruk. W najpopularniejszej polskiej telenoweli mężczyzna grał rolę Konrada Michty. Michta był redaktorem w wydawnictwie „Emer”, którym kierowała Magda Rafalska. Aktor także stracił życie w wyniku ciężkiej i długiej walki z rakiem.

ZOBACZ TAKŻE: Łzy ciekną do oczu. Ostatnia scena Kotulanki w Klanie

Dziś zaś przeżywamy żałobę w związku ze śmiercią kolejnej postaci znanej z kultowego serialu. Agnieszka Kotulanka, po długoletniej walce z chorobą alkoholową, zmarła w wieku 61 lat.

Czy Igrzyska w Pjongczang to porażka polskich sportowców?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

"Wspaniałe stulecie": Co dziś robi serialowa Roksolana? Przeżyła WIELKĄ przemianę!


15 gwiazd, które przyznały się do ABORCJI [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również

Zobacz również