Kotlety schabowe staną się daniem dla najbogatszych? Ceny mięsa galopują, a końca nie widać

Kotlety schabowe staną się daniem dla najbogatszych? Ceny mięsa galopują, a końca nie widać Źródło: Wikimedia Commons/MOs810

Kotlety schabowe i kotlety mielone znikną z polskich stołów? Biedniejszym Polakom przyjdzie się pożegnać z mięsnymi daniami, a wszystko spowodowane będzie gwałtownym wzrostem cen mięsa. Trend ten widoczny jest już gołym okiem, a będzie jeszcze gorzej.

Kotlety schabowe to jedna z najpopularniejszych metod przygotowywania wieprzowiny. W sieci, książkach kucharskich czy rodzinnych zeszytach z przepisami istnieje wiele wariantów na to, jak można przygotować mięso w taki sposób, by każdy był zadowolony. Może się jednak okazać, że narodowy przysmak Polaków wkrótce będzie daniem ekskluzywnym, a biedniejszym rodakom przyjdzie się z nim pożegnać.

Ceny rosną, a wszystkiemu winna jest epidemia

Chiny prowadzą największy import wieprzowiny na świecie. Właśnie tam hodowana i poddawana ubojowi jest największa ilość świń. Okazuje się jednak, że w Azji szaleje śmiercionośny wirus nazywany Afrykańskim Pomorem Świń. Z jego powodu co 1/3 hodowanych na ubój świń nie nadaje się do sprzedaży.

Ceny wieprzowiny lecą więc w górę nie tylko w Chinach, ale i na całym świcie. W porównaniu z ubiegłorocznym wrześniem, cena mięsa wzrosła o prawie 13 procent. Eksperci przewidują, że to nie koniec. Ceny będą dużo wyższe.

Kotlety schabowe, ziemniaki i surówka to częsty widok na polskich stołach. Wkrótce może się to zmienić

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mięso zaczyna być tak drogie, że przeciętny Kowalski nie będzie mógł sobie pozwolić na to, by cała rodzina zasiadająca za stołem zjadła ten typowy zestaw obiadowy. Internauci są oburzeni wzrostem cen, jednak w morzu komentarzy pojawiają się też propozycje, że może jest to dobry czas, by przejść na roślinne alternatywy. Wegetarianizm i weganizm cieszy się na świecie, a nawet w naszym kraju coraz większą popularnością. W większych miastach w Polsce bez problemu zjemy danie z repertuaru bezmięsnej kuchni. 

Dzisiaj grzeje: 1. Danuta Wałęsa tym razem przesadziła. Jednym zdaniem rozwścieczyła miliony Polaków. To zabolało
2. TVN opublikował ważny apel dla Polaków. Można stracić ogromne pieniądze, nawet ponad 300 tysięcy złotych

Alternatywy dla mięsa są zachwycająco dobre, a badania dowodzą, że mają korzystniejszy wpływ na zdrowie człowieka, niż ociekające tłuszczem mięso. Kotlety schabowe mogą więc zastąpić kotlety z kalafiora. Ale nie każdy jest chyba na to gotowy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowy podatek ma uderzyć w sieciówki. Ale MILIONY wyciągną z naszych kieszeni
  2. Legendarny polski muzyk wyskoczył z okna mając 29 lat. Był niewidomy. Do dziś opłakują go tysiące fanów
  3. Mamie powiedziano, że 4-letni niepełnosprawny syn spadł ze schodów. Kiedy byli sami, powiedział jej trzy słowa, po których wstrzymała oddech
  4. Umawiali się na seksualne sesje z uczniami, wyjeżdżali na orgie do Niemiec. Polski supergwiazdor zdradził prawdę o znajomych księżach
  5. Roksana Węgiel będzie musiała zawiesić karierę? Wszystko przez informację o ciąży, która pojawiła się w rodzinie, jej mama zabiera głos

źródło: money pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News