Nie żyje najbardziej znany kot internetu. Miłośnicy z całego świata w żałobie

Nie żyje najbardziej znany kot internetu. Miłośnicy z całego świata w żałobie Źródło: Wikipedia/Gage Skidmore

Sławny na całym świecie kot zmarł 14 maja, a jego właściciele dzisiaj (17 maja) poinformowali o tym fakcie rzeszę fanów z całego świata. Zwierzak tak naprawdę nazywał się Tardar Sauce i zmarł w wieku 7 lat.

Kot celebryta

Grumpy Cat, a właściwie Tardar Sauce, bo tak miała na imię, była amerykańską kotką, która stała się osobowością internetową, a jej wizerunek wykorzystywany był w wielu memach. Jej fenomen polegał na kształcie pyska, który przypominał ciągle marudnego kota. Według Tabathy Bundesen, jej opiekunki, wyraz twarzy kotki był efektem wady genetycznej związanej z karłowatością wynikającą z osteochondrodysplazji.

Sława Tardar Sauce zaczęła się w 2012 roku, od zamieszczenia jej wizerunku na portalu społecznościowym Reddit przez brata Tabathy Bundesen, Bryana. Po ogromnym odzewie ze strony użytkowników serwisu, opiekunowie zdecydowali się założyć oficjalny profil kota na Facebooku "The Official Grumpy Cat". Na dzień dzisiejszy fanpage zebrał 8,5 miliona polubień. 

Komercyjny kot

Co ciekawe, kot miał swojego menedżera, który objął handlowy nadzór nad jego wizerunkiem. Rolę objął Ben Lashes, który również sprawował kontrolę nad "Nyan Cat" oraz "Lil Bub". Firma Hot Topic zajmuje się sprzedażą licencjonowanych pamiątek z wizerunkiem czworonożnej celebrytki, m.in. koszulek oraz kubków. W ofercie sklepu również możemy się natknąć na pluszowe zabawki oraz figurki z podobizną Tardar Sauce. w 2013 roku kotka przyniosła zysk na poziomie około 1 miliona dolarów. W tym samym roku gazeta "The Wall Street Journal" postanowiła umieścić wizerunek Grumpy Cata na pierwszej stronie oraz była na okładce "New York Magazine". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zwierzę brało udział w wielu programach, np. "Today", "Good Morning America", czy "CBS Evening News". W 2012 roku uzyskała tytuł "Najbardziej wpływowego kota". Tardar Sauce była również aktorką, grała w kilku filmach dokumentalnych oraz został nagrany film o niej pt. "Grumpy Cat: Niewesołych Świąt". 

Przyczyna śmierci kotki

Powodem śmierci zwierzęcia były powikłania dotyczące infekcji dróg moczowych. W oświadczeniu możemy przeczytać, że:

 - To było zbyt wiele dla niej, nie dała rady przezwycięzyć komplikacji po infekcji (...), odeszła w spokoju, ciągle była w ramionach mamy, Tabathy - napisali opiekunowie.

Wielu celebrytów złożyło kondolencje w internecie, zamieszczając przy tym swoje zdjęcia z kotką. Na pewno zwierzę żyło szczęśliwie.  

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak mieszka Majka Jeżowska? Dom piosenkarki jest nowoczesny i wyrafinowany
  2. Kinga Rusin: „Siadałam na podłodze w tym dużym domu i płakałam, nie miałam siły wstać”. O co chodzi?
  3. Tragiczna wizja Jackowskiego. Ostrzega, że Polacy mają duży problem, najbliższe miesiące mają być koszmarem
  4. Dziś miliony widzów włączą TVN. Telewizja pokaże film Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu"
  5. Odbierze wam mowę. Właśnie ujawniono PRAWDZIWY powód rozstania Meghan Markle z pierwszym mężem
  6. Smutne wiadomości obiegły rano polskie media. Nie żyje wielki artysta, który na zawsze zapisał się w historii

Źródło: Huffpost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News