Pierwszy kot zarażony koronawirusem. Miał trzy bardzo bolesne objawy choroby

Pierwszy kot zarażony koronawirusem. Miał trzy bardzo bolesne objawy choroby Źródło: unsplash Paul Hanaoka

Kot został zarażony koronawirusem. "Brussels Times" donosi, o pierwszym takim przypadku na świecie, a także o trzech, bolesnych objawach, które wystąpiły u kota.

Kot z koronawirusem. Jak przekazuje "Brussels Times", jest to pierwszy taki przypadek, kiedy zwierzę zaraziło się wirusem. W sprawie wypowiedział się belgijski wirusolog, który uspokaja wszystkich opiekunów czworonogów. 

Pierwszy taki przypadek. Kot zarażony koronawirusem

Jako pierwszy o nietypowej sprawie powiadomił "Brussels Times". W belgijskim Liege kot miał zostać zarażony koronawirusem. Okazuje się, że zwierze mogło zarazić się od swojej opiekunki, która przebywała we Włoszech. Kiedy kot zaczął się gorzej czuć, kobieta zabrała go do weterynarza, na miejscu został przebadany. Koronawirus został wykryty w kale kota.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kot miał trzy symptomy, które wskazywały na to, że dzieje się z nim coś złego. Pojawiły się u niego trudności w oddychaniu, biegunka i wymioty. Dziś stan jego zdrowia jest dobry i nic nie zagraża jego życiu. Tydzień wcześniej okazało się, że jego opiekunka miały objawy, które mogły świadczyć o koronawirusie

Kot może zarazić człowieka?

Patrząc na historię kota z Belgii, nasuwa się pytanie, czy zwierzęta mogą przenosić chorobę na swoich opiekunów. Wirusolog Steven Van Gucht podczas konferencji prasowej belgijskiej Federalnej Służby Zdrowia Publicznego podkreślał, że jest to odosobniony przypadek, a sytuacja jest wyjątkowa. Zaznaczył, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że to kot zaraził się od kobiety. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny apel Elżbiety Witek do wszystkich Polaków. Każdy musi go usłyszeć, chodzi o "powrót do normaności"

2. Ratowniczka medyczna wychodziła na dyżur. Nie mogła przewidzieć, co przygotowali dla niej sąsiedzi, łzy same płyną

WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) już wcześniej przekazywała, że nie istnieją żadne dowody na to, że koty czy psy mogą zarażać swoich opiekunów, stanowiąc dla nich zagrożenie podczas epidemii. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Widzisz na zdjęciu coś więcej niż psa? Tylko 1% ludzi potrafi rozwiązać zagadkę z XIX wieku
  2. Urządzili psu przyjęcie niespodziankę z okazji emerytury. Reakcja labradora rozczula
  3. Lekarze radzą, jak przygotować się na chorobę. Proponują budowę prostego urządzenia
  4. Polacy masowo dostają SMS-y od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Wprowadzono nowe obostrzenia
  5. Na Wielkanoc kolejne zakazy? Minister Szumowski zabrał głos, dla wielu święta mogą być smutne
  6. Europejski kraj wprowadza nowy nakaz. Pytano o niego też polskich polityków

źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News