Widzisz, że twój kot położył się tak na ziemi? Lepiej wyjść z domu, każdy właściciel powinien wiedzieć, o co chodzi

Widzisz, że twój kot położył się tak na ziemi? Lepiej wyjść z domu, każdy właściciel powinien wiedzieć, o co chodzi Źródło: .

Kot jest niezwykle fascynującym zwierzęciem. Behawioryści ciągle starają się rozgryźć te zwierzaki. Ostatnie ustalenia sprawią, że każdy właściciel czworonoga wyjdzie, gdy tylko zobaczy, że jego pupil tak się ułożył.

Kot ma wiele niezwykłych umiejętności - od spadania na cztery łapy po zdolność do ukrycia się w każdym otoczeniu. Większość tych czworonogów potrafi się także komunikować ze swoimi właścicielami na swój specyficzny sposób. Nawet to, w jakiej pozycji leżą może dużo o nich mówić. Każdy właściciel powinien wiedzieć, co to oznacza. Tego dnia lepiej nie spędzać w czterech ścianach.

Kot się tak położył? Lepiej wyjść

Przez lata badań udało się ustalić, że koty mają niezwykle czułe zmysły. Potrafią też wyczuć wiele subtelnych zmian w otoczeniu dzięki swoim wibrysom. To dotyczy także pogody, dlatego jeśli chcesz wiedzieć, co się stanie z aurą za kilka chwil, bacznie obserwuj swojego pupila. Każda zmiana, jaka ma zajść w warunkach atmosferycznych, odzwierciedli się w zachowaniu domowych mruczków.

Najważniejszy jest sposób, w jaki kot leży. Jeśli położył się na grzebiecie można spodziewać się pięknej, słonecznej pogody. Podobnie jest też, gdy leży na boku, ale z odsłoniętym brzuszkiem. To znak, że lepiej wyjść z domu i nacieszyć się przyjemną aurą zamiast siedzieć w domu. Zupełnie inaczej sprawa wygląda, gdy czworonogi się myją.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jeśli kot dokładnie myje całe futerko, pogoda będzie spokojna. Inaczej się dzieje, jeśli mruczek nagle zaczyna nerwowo drapać meble lub nieznośnie pomiaukuje - zapowiada w ten sposób burzę lub zawieję. Nie najlepszym znakiem jest również długie spanie i mycie uszu. W taki dzień lepiej zabrać z domu sweter oraz parasolkę. Z kolei jeśli ma padać przez kilka dni, pupil będzie niechętnie wychodził na zewnątrz.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy się obawiali. Zapadła decyzja o ponownym zamknięciu obiektu

2. 20 lat temu Ivan Komarenko był na szczycie. Smutny upadek, wiemy czym się dziś zajmuje

3. Szumowski zapowiada możliwy powrót maseczek. Zdradził nawet, kiedy będziemy musieli je ponownie założyć

Jeśli nie ma się kota w domu, warto obserwować też bezdomne zwierzaki. Są tak samo wyczulone na zmiany pogodowe, dlatego w drodze do pracy czy szkoły warto rozglądać się za dzikimi futrzakami. Ich zachowanie może być cenną wskazówką, która pomoże nie zmarznąć.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Michał Wiśniewski pokazał zdjęcie z ojcem, który popełnił samobójstwo. Byli niemal identyczni
  2. Robert Lewandowski jednak ze Złotą Piłką. Eksperci nie mają wątpliwości
  3. Polsat nie ma litości dla TVP i TVN. Wieczorem pokaże megahit, miliony zasiądą przed telewizorami
  4. W końcu stało się, klamka zapadła. Od jutra tysiące rodzin straci pieniądze na dzieci
  5. Katarzyna Dowbor nie wytrzymała. Wypaliła prawdę o tragedii uczestników, nie mieści się w głowie
  6. Uwaga, już się zaczęło. Rusza rejestracja o bony turystyczne
  7. Wielu nie wie, a urzędnik przemilczy. Niektórzy emeryci mogą dostać nawet 2080 zł do emerytury
  8. Gorący romans Gessler ze słynnym polskim aktorem szybko dobiegł końca. Dziś ma do niego 1 ogromny zarzut
  9. Kamil: ”Najbardziej lubię dziewczyny na kiepskich stanowiskach. Mało zarabiają i dla wystawnej kolacji zrobią rzeczy, o jakie nikt ich nie podejrzewa”

Źródło: Koty PL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News