Pies zapędził się w gonitwie za kotem. Cały zastęp straży pożarnej musiał go ratować z zaskakującego miejsca

Pies zapędził się w gonitwie za kotem. Cały zastęp straży pożarnej musiał go ratować z zaskakującego miejsca Źródło: facebook

Kot uciekał przed goniącym go psem, wiedząc, że nie ma szans w starciu z większym przeciwnikiem. Musiał podjąć ostateczną decyzję, by uniknąć psich kłów. Zdecydował się na coś, co miało mu dać przewagę. Okazało się, że pies poleciał za nim. Straż pożarna musiała podjąć natychmiastową interwencję.

Kot i pies to odwieczni wrogowie, a przynajmniej taka panuje powszechna opinia. Chociaż zdarzają się psy i koty, które wytrzymać ze sobą nie mogą, to jednak o wiele częściej zwierzaki te potrafią się ze sobą dogadać, nie krzywdząc przy tym nikogo. Jednak ta historia pokazuje, że stereotyp o nienawiści pomiędzy gatunkami jest jak najbardziej aktualny. 

Kot zapędził psa w kozi róg

Na ulicach Kalifornii doszło do przedziwnego zdarzenia. Po ulicy biegł kot, a za nim pies. Przechodnie, którzy byli świadkami tej sytuacji widzieli, z jakim zacięciem pies próbował złapać kociaka, który za wszelką cenę chciał uciec za groźnym napastnikiem. 

Kot zrobił to, co musiał, i wskoczył na najbliższe drzewo. Nie mógł się domyślać, że pies pójdzie w jego ślady. Niezwykle rzadkim zjawiskiem jest obserwowanie psa na drzewach. Ten czworonóg jednak bardzo chciał złapać nieprzyjaciela i postanowił wpiąć się do niego po gałęzi bardzo wysokiego drzewa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Obserwatorzy tego zdarzenia natychmiast powiadomili o sytuacji straż pożarną, która niebawem znalazła się na miejscu, by uratować kota przed psem oraz samego psa, który nie dał rady zeskoczyć z wysokości. 

Kot przyglądał się, jak bezmyślnie postąpił pies

Na miejscu zjawił się cały zastęp straży pożarnej, która zaczęła natychmiastową interwencję. Ich zadaniem było ściągnięcie obu zwierząt z gałęzi, zanim dojdzie do tragedii. Na szczęście ratownikom udało się znieść na ziemię zarówno kota, jak i psa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Główny bohater "Złotopolskich" ma w prywatnym życiu żonę MILIONERKĘ. Mają wille i prywatne samoloty

2. Będzie niebezpiecznie. Ogłoszono alerty dla aż 10 województw, zacznie się już za kilka godzin

- Cieszymy się, ze wszystko dobrze się skończyło dla tego psiaka i jesteśmy prawie pewni, że pomyśli dwa razy zanim kolejny raz ruszy w pościg za kotem po kolejnym drzewie - napisali strażacy, biorący udział w nietypowej akcji ratunkowej. 

fot. facebook/Lathrop Manteca Fire District


Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda "Klanu" doznała śmierci klinicznej. Dziś opowiada o przerażającym przeżyciu
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Poruszające informacje dot. Ewy Drzyzgi. Nie mieli litości
  4. Zdrowa 14-latka umarła we śnie. Przyczyna wstrząsnęła całą rodziną, teraz ostrzegają wszystkich rodziców
  5. Lekarze ostrzegają, 64% Polaków ma tę przypadłość. Mało kto wie, że prowadzi do groźnego nowotworu

źródło: wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News