Kot stracił wszystkie łapki przez poparzenie. Lekarze wymyślili sposób, żeby znowu chodził, przecieramy oczy ze zdumienia

Kot stracił wszystkie łapki przez poparzenie. Lekarze wymyślili sposób, żeby znowu chodził, przecieramy oczy ze zdumienia Źródło: Kirill Kukhmar

Kot ze względu na ciężkie poparzenie stracił wszystkie łapki. Niepełnosprawny kociak otrzymał od weterynarzy ogromną szansę, kiedy za ich sprawą pojawił się sposób, by kot znowu się poruszał. Niewiarygodne do czego zdolni są lekarze.

Kot dzięki weterynarzom zyskał nowe życie. Chociaż wielu nie dawało mu szansy na poruszanie się na czterech łapkach, znaleźli się lekarze, którzy wymyślili, jak mogą sprawić, by kociak pomimo wypadku pozostał całkowicie sprawny. 

Kot stracił cztery łapki na skutek poparzenia

Dymka od kiedy był małym kociakiem lubił wszędzie wciskać swoje małe kocie ciałko. Był bardzo ciekawski świata i zamiast całymi dniami wylegiwać się na swoim posłaniu, uciekał przez otwarte okno na podwórko, by eksplorować nieznane tereny. Z każdego spaceru wracał cały i zdrowy, co sprawiało, że jego opiekunowie nie mieli powodów do zmartwień. 

Niestety ciekawość Dymki doprowadziła do dramatycznych wydarzeń. Na skutek "poparzenia lodem" trzeba mu było amputować wszystkie łapki. Kot niewyobrażalnie cierpiał, a weterynarze nie wiedzieli, jak mogą mu pomóc. Wtedy opiekunowie Dymki trafili na lekarza, który przyniósł im nadzieję. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Lekarze znaleźli sposób, by kot znowu chodził

Weterynarz, którego odwiedzili, sprawił, że już dziś Dymka może się poruszać na "własnych" łapkach. Lekarz wykonał dla kota protezy, które zostały wydrukowane w drukarce 3D. Po zabiegu kot musiał się nauczyć od nowa stawiać łapki, ale szybko mu się udało i teraz Dymka może biegać i szaleć, jak dawniej. 

Dzisiaj grzeje: 1. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej
2. Jeśli to możliwe, zostańcie w domach. Co roku zabija 40 tys. ludzi w Polsce, niebezpieczeństwo smogu jest realne

Dymka za sprawą nietypowych łapek zyskał w sieci ogromną popularność. Internauci nazywają go "robokotem" i kibicują mu z całych sił. Każdy z komentujących jego zdjęcia cieszy się, że kot, dzięki wspaniałemu weterynarzowi ma szansę się poruszać bez problemów, o własnych siłach. 

fot. Kirill Kukhmar 

Najlepsze newsy dnia:

    1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
    2. Poczta Polska pilnie ostrzega swoich klientów. Wielu z nich może paść ofiarą oszustwa
    3. Emerytury mają zostać zwolnione z podatku. "Dużo lepsze niż trzynasta emerytura"
    4. Dramat w polskim mieście. Cała rodzina bezlitośnie krzywdziła i molestowała trzy dziewczynki, sąd wydał wyrok
    5. Zbigniew Cybulski zmarł tragicznie. Mało kto wie, jaki los spotkał jego syna, wyjątkowo przybijający koniec

źródło: fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News