Mężczyzna zrobił z kotem straszne rzeczy. Kobieta, która znalazła zwierzaka, nie mogła uwierzyć własnym oczom

Mężczyzna zrobił z kotem straszne rzeczy. Kobieta, która znalazła zwierzaka, nie mogła uwierzyć własnym oczom Źródło: flickr.com davidgsteadman

Kot przeżył najgorsze chwile w swoim życiu, nikt nigdy go tak strasznie nie potraktował. Starał się instynktownie szukać pomocy. Kobieta, która go znalazła, o mało nie zemdlała, stan zwierzaka był poważny.

Kot został znaleziony przez troskliwą kobietę, która nie miała zamiaru zostawić zwierzęcia samemu sobie. Po dokładnym obejrzeniu jego futrzastego ciałka, zamarła - pierwszy raz widziała coś takiego.

Kot ostatkiem sił doczołgał się pod drzwi empatycznej kobiety

9 marca ok. 13:00 pewna kobieta doznała niemałego szoku. Mieszkanka Koki w prefekturze Shiga w Japonii przebywała wtedy w domu - jak się później okazało, całe szczęście, że tego dnia akurat nie pracowała. Relaksując się w czterech ścianach, usłyszała dziwne jęki dochodzące zza drzwi. Była zdziwiona, bo przez wizjer nikogo nie ujrzała. Kiedy otworzyła drzwi i spojrzała w dół, jej serce zaczęło szybciej bić ze stresu. Na wycieraczce leżał mocno poturbowany kot.

Kot wyglądał rzeczywiście na mocno potłuczonego, a to co zwróciło uwagę kobiety w wielu osobach wywołałoby uczucie paniki. Z ciała zwierzęcia wystawał ok. 30-centymetrowy bełt - rodzaj strzały, której używa się do strzelania z kuszy. Kobieta była przerażona, strzała wystawała kotu z grzbietu, mogła naruszyć narządy i kręgi, przez co zwierzę mogło albo dostać krwotoku wewnętrznego, albo zostać sparaliżowane. Futrzak został natychmiast przewieziony do weterynarza.

Policjanci wzięli sprawę na poważnie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sprawą zainteresowała się lokalna prasa oraz telewizja Fuji TV, która uspokoiła internautów, informując, że kot żyje, ma się dobrze, nie ma ryzyka, aby wystąpiły jakiekolwiek powikłania i nie ma ryzyka paraliżu. Funkcjonariusze policji na tę chwilę szukają właściciela kota oraz jego oprawcy. W tym celu zabezpieczono już nagrania z monitoringu. Chcą się również upewnić, czy kot rzeczywiście doczołgał się pod drzwi, czy ktoś go podrzucił - ta druga wersja może być mniej prawdopodobna, ponieważ w okolicy są kamery.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy mieli nadzieję, że to jeszcze nie koniec. Niestety, znany muzyk zmarł w wyniku zarażenia koronawirusem
2. MZ zapowiada: W Polsce zostanie wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego

Teraz sprawcy grożą zarzuty znęcania nad zwierzętami. Znając japońskie prawo, konsekwencje mogą być poważne i o wiele bardziej restrykcyjne niż w Polsce. Przypomnijmy, że w naszym kraju za znęcanie się nad zwierzakiem grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, sędzia decyduje też o zakazie posiadania żywej istoty, oskarżony nierzadko jest też zobligowany wpłacić wysoką kwotę na cel związany z ochroną zwierząt.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Owczarek niemiecki reaguje na tajemniczy gest policjanta. Odpowiedź psa odbiera mowę
  2. Krzysztof Jackowski ponownie zabrał głos w sprawie epidemii. Według jasnowidza nadchodzi przełom
  3. Antek Królikowski wspiera rodzinę po śmierci taty. Dla najbliższych podjął bardzo ważną decyzję, ojciec byłby dumny
  4. Mały chłopiec umarł we śnie. Tata postawił mu nagrobek, który wyciska z ludzi ostatnie łzy
  5. Kilkadziesiąt osób jest rannych, póki co jedna osoba nie żyje. Tragedia w metrze
  6. Europejski kraj zamyka granice. Samoloty z wielu krajów nie mają wstępu

Źródło: TVP Info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News