Kot Yoda ma dwie pary uszu. Wygląda niesamowicie

Kot Yoda ma dwie pary uszu. Wygląda niesamowicie Źródło: youtube.com/Penny Derer

Kot to zwierzę od zawsze cieszące się popularnością w Internecie. Wystarczy piękna sierść, ujmujące spojrzenie i śmieszne zachowanie - to przepis na gwiazdę sieci. Jednak jeden ze zwierzaków jest jednak wyjątkowy aż do szpiku kości - kot zwany Yodą ma aż dwie pary uszu i wygląda niesamowicie.

Kot Yoda to ewenement dosłownie na skalę światową. Zrobiło się o nim głośno od razu, gdy trafił w ręce swoich nowych właścicieli. W 2008 roku, gdy już podrósł, wiele amerykańskich telewizji robiło o nim reportaże. To, co go wyróżnia, to niezwykle rzadka mutacja genetyczna gwarantująca mu dwie pary uszu, co wygląda po prostu niesamowicie.

Kot z drugą parą uszu zachwyca i zadziwia

Valerie i Ted Rock, para emerytów przebywająca w lokalnym barze, w 2006 roku spotkała grupkę podchmielonych mężczyzn. Podpici panowie mieli do oddania kota. Gdy małżeństwo go ujrzało, od razu wzięli go pod swój dach. Od 2006 roku zwierzak jest z nimi i ma się nadzwyczaj dobrze. Obchodzi już 13 urodziny!

Kot od razu został zabrany do weterynarza, żeby sprawdzić jego stan zdrowia oraz dowiedzieć się, czy dziwny wygląd nie jest skutkiem jakiejś choroby. 8-tygodniowe zwierzę było okazem zdrowia, a weterynarz nigdy nie widział czegoś podobnego. Po badaniach słuchu okazało się, że druga para uszu nie jest funkcjonalna - nie słyszy lepiej dzięki nim, ani nie jest mu do niczego przydatna. Został w końcu nazwany imieniem Yoda - od bohatera Gwiezdnych Wojen.

Yoda to ufny i przyjazny kot. Jego wada nie przeszkadza mu w funkcjonowaniu

Od początku pobytu w domu kot był niezwykle ufny. Tulił się i spał w jednym łóżku z małżeństwem. Wielu weterynarzy było zainteresowanych jego przypadkiem. Doszli oni do wniosku, że niekoniecznie "rodzice" Yody też musieli tak wyglądać. Rozszczepienie uszu zaś miało miejsce już w macicy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dodatkowe uszy wyglądają jak swojego rodzaju "klapki". Nie przeszkadzają, ani nie powodują, że kot ma jakieś większe zdolności słyszenia. Podobny przypadek miał miejsce w 2016 roku. Kot Batman na pierwszy rzut oka nie wyglądał jakby miał dwie pary uszu. Po przyjrzeniu się, dopiero za "głównymi" uszami można było dopatrzeć się dwóch małych odstających małżowin.

TAK WYGLĄDA YODA DZISIAJ:

Fot. twiiter.com/Hoax Or Fact

A TAK WYGLĄDAŁ JESZCZE 9 LAT TEMU:

Fot. youtube.com/Penny Derer

  1. Dorota Wellman w rozbieranej sesji! Gwiazda TVN pokazała wszystko. Fani osłupieli na ten widok!
  2. Michał Szpak odleciał totalnie! Gdy wyszedł na scenę, fanom oczy wyszły z orbit. Zemdlejecie, jak to zobaczycie
  3. Aktor grający Paździocha w "Kiepskich" latami ukrywał zdumiewającą prawdę przed mediami. Kim jest syn gwiazdora Polsatu Eryk?
  4. W wesołym miasteczku doszło do tragicznego wypadku. Polsat: 13-latka walczy o życie
  5. Miał się rozpłakać? Gdy wielki polski artysta, 85-letni Jan Kobuszewski, poznał kwotę emerytury, machnął na ZUS ręką
  6. Różnica wysokości emerytury Rynkowskiego i Wałęsy to przepaść. Mocne zaskoczenie

Źródło: Fakt

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu