Kot gryzie właściciela? Fatalny znak, każdy właściciel powinien znać znaczenie

Kot gryzie właściciela? Fatalny znak, każdy właściciel powinien znać znaczenie Źródło: pixabay

Kot może ugryźć właściciela z wielu różnych powodów. Niektóre jednak mogą być alarmujące. Dlatego lepiej zapoznać się z tymi informacjami.

Kot jest zwierzęciem, które kojarzy się miłą, futrzaną kulką. Jednak czasami potrafi porządnie drapnąć, a nawet ugryźć. Czasem mogą być to objawy choroby.

Takie zachowanie przejawia prawie każdy mały kot. Maluchy drapią i gryzą wszystko, co znajduje się w ich zasięgu. Jest to jednak całkowicie normalne i najczęściej zupełnie niegroźne. Większe koty zazwyczaj używają zębów dopiero wtedy, gdy coś je naprawdę zdenerwuje. Robią to też w samoobronie. Jednak czasem gryzienie może oznaczać zaburzony rozwój zwierzęcia, a nawet choroby.

Kot może gryźć z różnych powodów

Musimy pamiętać o tym, że kot, choć jest zwierzęciem udomowionym - czy nam się to podoba czy nie - nie wyzbył się swoich pierwotnych instynktów. Dlatego bardzo trudno oduczyć go gryzienia i drapania, tak jak trudno powstrzymać go przed gonieniem małych poruszających się obiektów takich jak futrzana piłka. Gryzienie zostało zapisane w jego DNA. Jest to widoczne zwłaszcza wśród małych kotów, dla których to po prostu zabawa, która nie wiąże się z agresją.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeśli kot z wiekiem nadal zbyt często gryzie swoich właścicieli, może to wskazywać na pewne nieprawidłowości. Jedną z nich jest nieprawidłowa socjalizacja. Często wynika ona z tego, że zwierzę zbyt szybko odebrano matce. Chociaż zwierzęta usamodzielniają się dużo szybciej niż ludzie, one także powinny spędzić pierwsze tygodnie życia z matką i rodzeństwem. Dzięki temu uczą się funkcjonować w grupie. W przeciwnym razie kot może mieć problemy z dostosowaniem się do życia wśród ludzi, co objawia się m.in. gryzieniem.

Dzisiaj grzeje: 1. Znaleziono "supernosiciela" koronawirusa? Interweniowała brytyjska służba zdrowia

2. Nie żyje mama z sześciorgiem dzieci, najmłodsze miało roczek. Okropna śmierć, nie mieli szans

Jeśli kot jest agresywny i atakuje swoich właścicieli, może to oznaczać także choroby. Guz mózgu oraz wścieklizna w sposób znaczący wpływają na zachowanie zwierzaka. Dlatego jeśli zauważymy istotne zmiany w zachowaniu naszego kota, powinniśmy jak najszybciej udać się z nim do weterynarza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl oszukuje wszystkich Polaków? W sklepach trwa ukrywana przed nami skandaliczna praktyka
  2. Do dzisiaj setki tysięcy Polaków muszą zapłacić 1400 złotych. Tylko nieliczni wymigają się od podwyżki
  3. Martwiące doniesienia. Oficjalny komunikat ws. nagłego pobytu w szpitalu Tomasza Stockingera, atak choroby zrujnował jego plany
  4. W jaki sposób krzyżujesz ramiona? Ich ułożenie zdradza największą tajemnicę twojego charakteru
  5. Korzystasz z internetu? Możesz uzyskać od państwa nawet ponad 700 złotych, wystarczy jedna rzecz

źródło: Wamiz.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News