Specjaliści ostrzegają, wypuszczając kota z domu łamiesz prawo

Specjaliści ostrzegają, wypuszczając kota z domu łamiesz prawo Źródło: youtube.com/JunsKitchen

Kot wypuszczony przez nas z domu może spowodować, że będziemy mieli problemy karne? Okazuje się, że pozwalanie kotu na opuszczenie domu może być łamaniem prawa. Takiego zdania jest część ekspertów unijnych, którzy domagają się od państw wspólnoty wprowadzenia odpowiednich regulacji.

Kot może być powodem naszych problemów prawnych? Wśród ekologów i prawników trwa dyskusja dotycząca karania właścicieli kotów, którzy pozwalają zwierzakom samotnie opuszczać domostwa. Ich argumenty mogą mieć przełożenie względem prawodawstwa i już niebawem będziemy mogli się liczyć z konsekwencjami wypuszczania kociaków samopas.

Kot może być powodem problemów z prawem. Wszystko przez naturę zwierzaków

Zdaniem profesorów prawa i prawników z uniwersytetu w holenderskim Tilburgu, wszyscy mieszkańcy Unii, którzy pozwalają kotom na samotne chodzenie po dworze, łamią prawo. Wszystko przez to, że zwierzaki stanowią zagrożenie dla innych gatunków zwierząt. Przypomnijmy, że kot domowy został nie tak dawno wpisany na listę najbardziej szkodliwych gatunków zwierząt mieszkających na świecie. Wszystko przez naturę futrzaków, która zmusza ich do urządzania polowań na myszy, ptactwo i płazy.

Według prawników, łamanie prawa odbywa się w myśl przyjętej przez wszystkie państwa dyrektywy mówiącej o ochronie dziko żyjących zwierząt, dla których koty stanowią wielkie zagrożenie. Sprawa jest o tyle poważna, że coraz częściej mówi się o zagrożeniu wyginięciem takich zwierząt jak chociażby żaby, które często padają łupem kotów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy w Polsce będzie można dostać mandat za kota?

Polscy specjaliści mówią otwarcie, że dyrektywa unijna nie jest precyzyjna i nie ma w niej zapisów mówiących o tym, że koty miałyby być wyprowadzane pod opieką właścicieli. Na razie więc zezwalanie kotom na ich naturalne zachowania nie będzie karalne.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany aktor. Przegrał walkę ze straszliwą chorobą
2. Nie żyje Hanna Polk. Gwiazda najlepszych polskich seriali, nagłe straszne doniesienia

Możliwe jednak, że w związku z coraz to większym proekologicznym trendem stosowne ustawy zostaną wprowadzone we wszystkich krajach wspólnoty europejskiej i już niebawem zwierzaki będą musiały pozostawać pod ścisłą kontrolą swoich właścicieli,

Najlepsze newsy dnia:

  1. Trwa przybierający na sile atak silnego wiatru w polskiej miejscowości. Przed niebezpieczeństwem ostrzega IMGW
  2. Media obiegły najgorsze wieści, zaginęła Megan. Mieszkańcy i rodzina są zrozpaczeni, trwa dramatyczna akcja poszukiwawcza
  3. Gotujesz rosół na udkach z kurczaka? Popełniasz ogromny błąd, najlepsi kucharze ostrzegają
  4. Tadeusz Rydzyk zawstydził wiernego na oczach całego kościoła. "Prawda, że jeszcze ładny?"
  5. Nowy podatek zapłacą wszyscy! Ceny niemal najpopularniejszego produktu w kraju poszybują w górę

Źródło: TVN 24 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News