Myśleli, że widzą na dachu czarnego kota i zaczęli go nagrywać. Okropnie się pomylili, byli w śmiertelnym niebezpieczeństwie

Myśleli, że widzą na dachu czarnego kota i zaczęli go nagrywać. Okropnie się pomylili, byli w śmiertelnym niebezpieczeństwie Źródło: Interia

Kot, który pojawił się na dachu przeciwległej kamienicy, wzbudził ich podziw. Był imponujących rozmiarów, więc zaczęli robić mu zdjęcia. Nie wiedzieli, że ocierają się o śmierć. Znaleźli się w ogromnym niebezpieczeństwie.

Kot, którego zobaczyli przez okno, oczarował ich lśniącą czarną sierścią i potężną sylwetką. Natychmiast zaczęli robić mu zdjęcia. Nie mogli wiedzieć, że otarli się o śmierć. Zwierzę, które znajdowało się po drugiej stronie ulicy, mogło w mgnieniu oka zmienić ich życie w koszmar.

Kot okazał się być niebezpiecznym drapieżnikiem

Domowe koty znane są z tego, że lubią sobie zapolować: czy to na światełko lasera czy na zabawkę wypełnioną smaczkami, czy na brudne skarpetki. Ten instynkt łączy je z ich większymi kuzynami i z tych drugich czyni śmiertelnie niebezpiecznych zabójców. Na całe szczęście wielkie koty są dość rzadko spotykane w chłodniejszych krajach, więc nie są w stanie zagrozić mieszkającym tam ludziom.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czego innego doświadczyli jednak mieszkańcy miasta Lille we Francji. Znajdowali się w samym centrum sporej miejscowości, więc nie mogli podejrzewać, że wyjątkowo duży kot spacerujący po dachu przeciwległej kamienicy nie jest zwykłym dachowcem. Mieszkańcy wykazali się jednak zdrowym rozsądkiem i zamiast samodzielnie przegnoić czworonoga, wezwali odpowiednie służby. 

Okazało się, że to przedstawiciel zagrożonego gatunku

Gdy te przyjechały na miejsce zdarzenia, okazało się, że mają do czynienia z prawdziwą czarną panterą. Był to osobnik, który jakiś czas temu został wykradziony z zoo. Przez nieodpowiedzialność złodziei nie tylko ludzie, ale też przedstawiciel zagrożonego gatunku zostali narażeni na niebezpieczeństwo - zwierzęta wychowane w zoo, niezależnie od tego, jak bardzo są przyzwyczajone do człowieka, nie mają szans poradzić sobie w mieście.

Dzisiaj grzeje: 1. Córka obawiała się, że ktoś znęca się nad jej matką. Zainstalowała ukrytą kamerę i przeżyła szok
2. Krzysztof Jackowski ma fatalne wieści dla milionów Polaków. Lepiej się przygotujcie na koszmarną zimę, tak źle jeszcze nie było

Jaguary to zagrożony gatunek, które liczebność na przestrzeni ostatnich kilku lat drastycznie się zmniejszyła. Przyczynił się do tego handel ich skórami w XX wieku - tylko w latach 60. z Puszczy Amazońskiej wywieziono około 15 000 skór jaguarów. Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody przyznaje im status bliskich zagrożeniu, co oznacza, że nawet osobniki żyjące w zoo są bezcenne, jeżeli chodzi o szanse na przetrwanie tego gatunku wielkich kotów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Listonosz porzuci przesyłkę. ZAPŁACISZ Ty, a grozi nawet sąd
  2. 17-letni syn legadarnego aktora walczy z PRZERAŻAJĄCĄ chorobą. Nie jest dobrze
  3. Znany kucharz podzielił się prostym sposobem na krojenie cebuli. Dzięki niemu nigdy więcej nie uronisz łez
  4. 27-letnia kobieta została brutalnie zgwałcona. Działanie, które po tym podjęła, zszokowało wszystkich
  5. Każdy kierowca musi to wiedzieć. Oszuści wyłudzają pieniądze metodą "na lusterko", nie daj się nabrać

źródło: interia

Następny artykuł