Najwyżej dwa koty i godzina policyjna dla zwierząt. Nowe przepisy już od nowego roku

Najwyżej dwa koty i godzina policyjna dla zwierząt. Nowe przepisy już od nowego roku Źródło: Unsplash/ Emre Gencer

Kot chadza własnymi ścieżkami - to prawda, ale tylko do końca roku. W 2020 wejdą w życie nowe przepisy, które ograniczą kocią wolność. Uzasadniane są "eliminacją uciążliwych zachowań".

Kot zapewne nie będzie mógł zrozumieć, dlaczego nie pozwala mu się wychodzić na zewnątrz między godziną 20 a 7 rano. Będzie musiał się jednak przyzwyczaić do spędzania nocy w domu. Od przyszłego roku obowiązywać będzie taka "godzina policyjna". Ale to tylko jedno z nowych praw. 

Kot musi zostać w domu. Godzina policyjna dla zwierząt

Nowe, rygorystyczne prawa, wejdą w życie w australijskim mieście Mount Barker w 2020 roku. Już teraz zaczyna się faza testów, podczas których nowe przepisy będą testowane. Ich najważniejszym punktem będzie godzina policyjna, obowiązująca od 20 wieczorem do 7 rano następnego dnia. W tych godzinach każdy kot będzie musiał zostać w swoim domu.

Właścicieli będą mieć także obowiązek chipowania swoich kotów. To dlatego, że jeżeli zwierzę zostanie złapane na zewnątrz w czasie trwania godziny policyjnej, będzie odstawione do domu, który służby miejskie zlokalizują na podstawie danych z chipa. Jeśli czworonóg nie będzie miał chipa, a właściciel pozostanie nieznany, zwierzę ma trafić do innego domu. 

Maksymalnie dwa koty na dom. Przepisy "eliminują uciążliwe zachowania"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kolejne ważne nowości w przepisach to obowiązek sterylizowania kotów oraz zakaz posiadania większej ilości tych zwierząt, niż dwa. Prawo nie działa wstecz, więc nie obowiązuje ono właścicieli, którzy w momencie wejścia prawa w życie mają kotów więcej - muszą jednak wystąpić o zgodę na dalsze ich trzymanie. Co ciekawe, zgoda może być cofnięta, jeżeli pojawiać będą się uporczywe skargi na zachowanie zwierzęcia.

Celem nowych przepisów jest bowiem "eliminacja uciążliwych zachowań kotów". O co dokładnie chodzi? O "wytwarzanie nieprzyjemnych dźwięków lub zapachów" oraz załatwianie się kotów w cudzych ogródkach a także powodowane przez wałęsające się zwierzęta strat materialnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Oskarżano ją o to, że byłą królową mafii. Zabrała głos po śmierci Staraka
2. Lepiej, żeby Jolanta Kwaśniewska nigdy się o tym nie dowiedziała. Jej córka właśnie zaliczyła ogromną wpadkę

Miasto tłumaczy, że wprowadzenie przepisów ma na celu dobro zwierząt. Władze Australii rozpoczęły bowiem akcję wybijania dzikich kotów. Aby uniknąć tragedii, lepiej dla kotów by zostały one w domach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Dziewczyna rzuciła liścik recepcjonistce. Gdy kobieta go przeczytała, w pośpiechu zawiadomiła policję
  3. "Mąż wydziela mi pieniądze, po 10 zł na dzień". Magda nie wie co dalej robić
  4. Nagranie ze ślubu 10-latki z dorosłym mężczyzną obiegło świat. Po jego obejrzeniu można być w szoku
  5. Mąż błagał Edytę, by pozwoliła się zbiorowo zgwałcić. W centrum miasta nie był w stanie obronić jej ani siebie

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News