Chcieli uśpić swojego otyłego kota. Szybkie badanie ujawniło, że dolega mu coś innego

Chcieli uśpić swojego otyłego kota. Szybkie badanie ujawniło, że dolega mu coś innego Źródło: instagram.com pitoethecat

Kot został zaprowadzony do weterynarza w celu uśpienia. Był to krótkowłosy brytyjczyk, a właściciel-hodowca był przekonany, że nikt nie kupi od niego zwierzęcia "z defektem". Pracownica placówki była przerażona, że mężczyznę przerósł problem otyłości. Mimo wszystko postanowiono wykonać kotu wszelkie badania.

Widać było, że kot ma problemy z wagą. Jednak pracownicy gabinetu weterynaryjnego nie byli świadomi, że futrzak ma o wiele poważniejsze zmartwienie. Prześwietlenie ujawniło prawdę.

Właściciel skazał zwierzę na śmierć

4-letni Pitoe został przyniesiony do kliniki weterynaryjnej i od razu rzucał się w oczy. Był szalenie gruby jak na swój wiek i swoją figurę. Waga przekraczała wszelkie możliwe normy, przez co zwierzę miało ogromne problemy z poruszaniem - mogło to też rzutować na jego cierpienie z układem kostnym w przyszłości. Właściciel Pitoe nie miał zamiaru trzymać w domu futrzaka, które go nie tylko nie sprzeda, ale też będzie się musiał opiekować.

Młoda pracownica, Marie, przejęła zwierzę i wraz z pracującą w tej samej placówce mamą zbadała Pitoe. Okazało się, że nie ma powodów do uśpienia - nawet po badaniach, których wyniki okazały się mocno niepokojące. Podczas głaskania kota, jego kręgosłup miał dość dziwny kształt. Prześwietlenie wykazało, że to nie otyłość jest głównym problemem, a zaawansowana skolioza.

Kot był po prostu "za krótki"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chociaż kot jadł normalnie, to jego ciało obrastało w tłuszcz. Wszystko przez to, że miał krótki tułów - gdyby był dłuższy, to masa rozkładałaby się równomiernie i być może byłaby potrzebna tylko okresowa dieta. Na zdjęciach poniżej tekstu widać fotografię z prześwietlenia oraz można bliżej przyjrzeć się ciału kota. Pitoe będzie musiał regularnie odwiedzać weterynarza i zadbać o odżywianie. Historia skończyła się bardzo pozytywnie.

Dzisiaj grzeje: 1. Byli świadomi, że za 4 sekundy zginą. Tragiczne informacje z południa Polski

2. Mężczyzna popłakał się, myśląc, że stracił przyjaciela. Okazało się, że padł ofiarą psiego żartu

Marie pomyślała, że kot mógłby być idealnym towarzyszem dla jej dziadków, którzy od dawna myśleli o zwierzęciu. Mieli jednak warunek - musi być spokojne. Ze względu na swój stan zdrowia Pitoe na pewno nie będzie urządzać nocnych maratonów oraz nie będzie wskakiwać na najwyższe meble w mieszkaniu. Uwielbia drzemki, obserwowanie okolicy przez okno i nie wydaje się, żeby dokuczały mu małe problemy z ruchliwością tylnej lewej łapy oraz lekkie kołysanie na boki.

Fot. instagram.com/pitoethecat/

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mały kotek jeszcze nie ma imienia. Jakie do niego pasuje?
  2. Chihuahua utonęła w wodzie. Plażowicze skierowali podejrzenia na właścicielkę
  3. 15-letni Kuba pobity na śmierć. Powód, jakim się kierował starszy mężczyzna przechodzi ludzkie pojęcie
  4. Kamil Bednarek miał wypadek. Auto totalnie zniszczone, nadaje się do kasacji
  5. Na jaw wyszły porażające fakty ws. śmierci Dawida Kosteckiego. 3 dni wcześniej wykonał kluczowy telefon
  6. Z ostatniej chwili: Jest porozumienie w sprawie pumy. Właściciel zwierzęcia wydał oświadczenie

Źródło: Instagram

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News