Do schroniska trafił pozornie zwyczajny kot. Przypadkiem odkryto prawdę o nim, wyjątkowo rzadkie zjawisko

Do schroniska trafił pozornie zwyczajny kot. Przypadkiem odkryto prawdę o nim, wyjątkowo rzadkie zjawisko Źródło: screen/bbc/

Kot, który trafił do schroniska, okazał się niebywale rzadkim zjawiskiem, choć na pierwszy rzut oka nic tego nie zdradzało. Dopiero po chwili odkryto, że właściciele schroniska mają ogromne szczęście, że zwierzak trafił pod ich opiekę.

Kot, choć jest maleńkim bezbronnym zwierzęciem, często jest traktowany w okrutny sposób. Nie brakuje sytuacji, gdy znudzony czworonogiem właściciel porzuca go na pastwę losu, nie martwiąc się, co może się z nim stać. Jedne z nich giną na drodze czy po ataku innych zwierząt, a inne, które mają więcej szczęścia, trafiają do schroniska, gdzie otoczone opieką mogą czekać na nowy dom. W tym przypadku ciężko jednak stwierdzić, czy więcej szczęścia miał sam kot czy też właściciele placówki, którzy go przygarnęli. Okazało się bowiem, że jest on bardzo rzadkim przypadkiem. 

Pozornie zwyczajny kot trafił do schroniska. Przypadkiem odkryto, jak rzadkim jest zjawiskiem 

Na jednej z ulic Colwyn Bay zauważono błąkającego się małego kotka, który wyraźnie szukał domu. Od razu zabrano go z pełnej niebezpieczeństw drogi i przewieziono do centrum ochrony kotów w Wrexham, gdzie maluch został obdarzony należytą opieką. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Miejscowi weterynarze zaczęli go badać, by upewnić się, czy jest w pełni zdrowy, ale nikt nie podejrzewał, że odkryją coś tak zdumiewającego. Specjaliści od razu spostrzegli, że kot należy do odmiany szylkretowych, które cechuje brązowo-czarno-żółte umaszczenie, jednak nie to jeszcze wzbudziło w nich największe zaskoczenie, a coś, co odkryli chwilę potem. 

Lekarze odkryli, że Cresta, bo tak nazwali zwierzaka, jest samcem, a nie samicą, co w przypadku tej odmiany zdarza się raz na 3000 urodzeń. Zrozumieli, że mają niebywałe szczęście, że czworonóg trafił właśnie pod ich opiekę, przypadek jest bowiem na tyle rzadki, że choć wolontariusze każdego roku opiekują się nawet 200 000 kociakami, samiec szylkretowy trafił im się pierwszy raz od wielu lat. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Zbrodnia wstrząsnęła Polską

2. Wielka awaria w Polsce. Nie działają karty płatnicze i przelewy dwóch ogromnych banków

Co więcej, z uwagi na rzadkość takiego przypadku, specjaliści musieli zbadać, czy przez swoją przypadłość Cresta nie jest chory, jednak ku ich uciesze, wszystko było z nim w jak najlepszym porządku. Dzięki temu szybko znaleziono mu nowy dom, a szczęśliwi właściciele mogą pochwalić się tak niebywałym okazem pod swoim dachem. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. NIE ŻYJE już ponad 70 dzieci. Skrajnie niebezpieczny produkt szybko wycofywany ze sprzedaży
  2. Nie żyje ojciec aktora "M jak miłość". Był znanym muzykiem, miał 67 lat
  3. Mąż zostawił żonę, bo strasznie przytyła po trzeciej ciąży. Po rozwodzie dała mu nauczkę, której nigdy nie zapomni 
  4. Już za chwilę czeka nas ogromna zmiana pogody, nad Polskę nadciągną syberyjskie mrozy. Tak źle nie było od 30 lat
  5. Zapomnij o smażeniu, teraz kotlety schabowe z piekarnika są prawdziwym hitem. Tak pysznych i zdrowych jeszcze nigdy jadłeś

Źródło: bbc

Następny artykuł