To najdroższy kot świata! Za jego cenę można kupić nowy dom. Wszystko przez specjalną cechę zwierzaka

To najdroższy kot świata! Za jego cenę można kupić nowy dom. Wszystko przez specjalną cechę zwierzaka Źródło: fot. flickr.com

Kot potrafi być wspaniałym towarzyszem na wiele lat. Chodź większość z nas marzy o własnym czworonogu, to tylko nieliczni mogą pozwolić sobie na rasowe zwierzaki z rodowodem. Okazuje się, że cena, jaką trzeba zapłacić za najdroższego kota na świecie jest oszałamiająca. A wszystko ze względu na jego jedną cehcę.

Kot to obok psa najpopularniejszy zwierzak domowy. Ich właściciele cenią je szczególnie za swoją samodzielność, a także chodzenie własnymi ścieżkami, jednak nie oznacza to, że koty w żaden sposób nie odwdzięczają się ludziom za ich oddanie i miłość. Chcąc przygarnąć kociaka pod swój dach mamy dwa wyjścia. Możemy kupić rasowego kota z zatwierdzonej hodowli, która ma wszystkie wymagane dokumenty, lub adoptować ze schroniska, bądź od osoby prywatnej, która akurat jest w posiadaniu czworonoga, którym nie może się opiekować. Jednak osoby decydujące się na zakup z hodowli muszą liczyć się z kosztami, które potrafią wywołać zawrót głowy.

Ile kosztuje najdroższy kot świata?

Niektóre rasy są droższe od innych, a wpływ na to ma, chociażby ich popularność, jak i sama dostępność. Niektóre rasy bardzo ciężko jest rozmnożyć i to również może mieć diametralny wpływ na cenę. Kolejną kwestią jest np. rodowód rodziców, którzy mogli odnosić sukcesy na wystawach. W takim wypadku również cena będzie wyższa.

Jednak jeżeli chodzi o koszt za kociaka, to żadna rasa nie dorównuje kotom Ashera. Ta odmiana powstała w USA, a odpowiedzialna za to jest firma Lifestyle Pets. Ashera powstawała z połączenia kota domowego z afrykańskim Serwalem, przez co przedstawiciele tej rasy nie nadają się dla każdego ze względu na swój temperament.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mimo wszystko, to wcale nie ich dziki charakter odpowiada za tak wygórowaną cenę. Bowiem za kota tej rasy zapłacimy od 74 tysięcy do aż 338 tysięcy złotych. Wszystko dlatego, że są one bardzo przyjazne dla alergików.

Celem Lifestyle Pets było stworzenie rasy, która będzie w 100% hipoalergiczna i prawie im się to udało. Przez to Ashera jest znacznie mniej uczulająca od innych ras, a dokładniej uczula jedynie w 5% przypadków. Koty tej rasy produkują w swoich gruczołach, a także mają w swojej ślinie, znacznie mniej białka, które odpowiedzialne jest za reakcję alergiczną. Właśnie to sprawia, że cena za tego kota jest tak astronomiczna.

Co ciekawe, mimo tak wysokiej ceny, to nadal można zaleźć masę chętnych na zakup takiego kota. Jednak trzeba pamiętać, że ma on dosyć specyficzne wymagania, jeżeli chcemy zapewnić mu odpowiedni dom. Dodatkowo koty te nie należą do małych, ale na pewno odpłacą całą masą miłości, jeżeli odpowiednio o nie zadbamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat aktora ''M jak miłość''. Na własnej skórze przekonał się, czym jest skrajna BIEDA
  2. Piękna gwiazda ''Na Wspólnej'' zmagała się ze STRASZLIWĄ chorobą. Ukrywała to przed całym światem
  3. Wczasowicze wstrząśnięci. Nagle z popularnego polskiego jeziora zaczęły wyłaniać się nagrobki
  4. To, co Oliwia Bieniuk powiedziała o zmarłej mamie rozrywa serce. Córka Anny Przybylskiej przeżywa teraz ciężkie chwile
  5. Szokujące. TVN: Gwiazdor, którego kochały miliony kobiet okazał się mordercą, gwałcicielem i nekrofilem
  6. Tak żona Zenka Martyniuka wyglądała na ślubie. Zbieramy szczęki z podłogi
  7. Niestety, nadciągają kataklizmy. W Polsce zrobi się niebezpiecznie, Jackowski przedstawił koszmarną prognozę na wakacje

źródło: Kochamy Zwierzaki

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News