Kobieta znalazła kota przy stacji benzynowej, prosi o pomoc dla zwierzaka. "Był zjadany przez wszoły i robaki wewnętrzne"

Kobieta znalazła kota przy stacji benzynowej, prosi o pomoc dla zwierzaka. "Był zjadany przez wszoły i robaki wewnętrzne" Źródło: needpix.com (autor: Igor Shubin)

Kot w agonalnym stanie został odnaleziony przy stacji paliw w Pińczowie. Niezdolne do samodzielnego poruszania się zwierzę spoczywało w głębokiej trawie. Robactwo zjadało je żywcem. Od śmierci wybawił kota wybawił prawdziwy cud, wciąż jednak potrzebuje pomocy.

Kot został odnaleziony w ostatniej chwili. Nie dożyłby następnego dnia. W chaszczach wypatrzyła go Żaneta Komender, zdeklarowana miłośniczka przyrody i tymczasowa opiekunka porzuconych, bezdomnych zwierząt. Teraz kobieta apeluje o pomoc dla poważnie chorego stworzenia. Zachęca do licytowania przedmiotów, wystawionych na charytatywną aukcję rękodzieła, dedykowaną umierającemu kotu.

Kot potrzebuje wsparcia

Kot odziedziczył imię po stacji paliw, przy której go znaleziono. Lotos, bo odtąd tak zwie się poturbowany czworonóg, czeka na poważną, wielozakresową operację. Mimo udzielonej mu pierwszej pomocy, jego stan wciąż jest bardzo ciężki. Zdiagnozowano u niego wiele chorób: zapalenie żołądka, zapalenie jelit, zapalenie płuc, złamanie talerza miednicy i popsute, wymagające usunięcia zęby. To jednak nie wszystko.

- Był zjadany przez wszoły i robaki wewnętrzne - relacjonuje Komender, wzburzona faktem, że nikt wcześniej nie pomógł kociakowi.

Prawdopodobnie większość urazów to skutek potrącenia przez auto. Chirurgicznej interwencji wymaga pokiereszowana miednica, a także będące w tragicznym stanie uzębienie. Stan pyska kota nie pozwala na określenie jego wieku. Pogruchotane zęby uniemożliwiają mu także samodzielne jedzenie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Żaneta Komender od razu rozpoczęła zbiórkę pieniędzy. Fani kotów wpłacili już około 200 złotych, jednak na leczenie Lotosa potrzeba znacznie więcej. Jeśli chcecie pomóc cierpiącemu zwierzęciu, wystarczy odwiedzić facebookowy profil Żanety Komender. Kot miał szczęście - w najgorszym momencie życia znalazł kogoś, kto się nim zajął. Nie wszystkie zwierzęta mogą liczyć na czyjąś pomoc. W erze ludzkiej znieczulicy, Żaneta Komender wystosowała apel do mieszkańców swojego miasteczka. 

Dzisiaj grzeje: 1. Śledztwo ws. Bieniuka zostało utajnione. Prokuratura wyjaśnia nagłe okoliczności
2. Śledztwo ws. Bieniuka zostało utajnione. Prokuratura wyjaśnia nagłe okoliczności

- Błagam, naprawdę błagam, bo już nie wiem jak mam o tym mówić. Widzicie bezdomne zwierzę - reagujcie, nie zostawiajcie go na pewną śmierć. Przy pińczowskiej stacji Lotos jest ogromny problem z bezdomnymi kotami. Trzeba się tym zająć, bo kotki nie są wysterylizowane i będzie ich jeszcze więcej. Bardzo proszę też o reakcję osób pracujących na tej stacji paliw - apeluje do ludzkich sumień Żaneta Komender. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Tylko te 4 osoby mają NAJWIĘKSZE szanse, by wygrać fortunę tej jesieni. Te znaki zodiaku to niekwestionowani wybrańcy losu
  3. Juror Tańca z Gwiazdami przeżywa dramat. Choruje na straszną chorobę, jego małżeństwo legło w gruzach
  4. Skąd pochodzi Violetta Villas? Niesamowita historia
  5. Dopiero teraz wyszło na jaw. Nietypowe wydarzenia na pogrzebie Woźniak-Staraka, nagle wszyscy zaczęli zdejmować buty

źródło: naszemiasto.pl

Następny artykuł