Czy Twój kot Cię zje, jeśli nagle umrzesz? Ekspertka wyjaśnia, kiedy tak się może stać i dlaczego

Czy Twój kot Cię zje, jeśli nagle umrzesz? Ekspertka wyjaśnia, kiedy tak się może stać i dlaczego Źródło: youtube.com/Złota Piątka

Kot może zjeść swojego właściciela, gdy ten umrze? Coś, co brzmi jak scenariusz wyjątkowo mrocznego horroru, jest jak najbardziej możliwe. Ekspertka wyjaśniła, w jakich okolicznościach może się tak stać i co kieruje kociakami w tak strasznych czynach.

Kot jest zdolny do zjedzenia ludzkiego mięsa. Właśnie taka teza pojawiła się ostatnio w dyskusji o adopcji pupila. Jak się okazuje, czworonóg może dobrać się do ciała swojego właściciela w momencie, gdy ten umrze. Aby tak się jednak stało, musi zajść cały szereg szczególnych wypadków. Słowa Amerykanki mogą odstraszyć bardzo wielu miłośników kociąt i osób, które myślą o roztoczeniu opieki nad z pozoru miłym futrzakiem.

Kot może zasmakować w ludzkim mięsie. Ekspertka przestrzega przed kociakami

Aby nasz pupil dobrał się do naszej twarzy i reszty ciała, musi zdarzyć się szereg trudnych do przewidzenia przypadków. Zdaniem Sheila Hamilton, zwierzęta na samym początku nie chcą jeść swoich właścicieli. W przypadku gdy dom, w którym umrzemy, jest otwarty albo są w nim uchylone okna, kociak zacznie samotne życie.

- Gdybyś nagle umarł, twój kot opuściłby dom, zaczął polować i zdziczał. Kot to bardzo zaradne stworzenie. Prawdopodobnie polowałby na króliki, myszy, małe gryzonie ‒ cokolwiek by mu się nawinęło - mówi Amerykanka.

W razie gdyby jednak zwierze nie potrafiło wydostać się z budynku, zaczęłyby się prawdziwe problemy.

- Zacząłby się bardzo stresować: siusiać, wypróżniać się gdzie popadnie i drapać ‒ wyjaśnia Hamilton.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zjedzenie przez kota nie jest koniecznością

O ile rzeczywiście pojawiają się wypadki zjedzenia przez własnego kota po śmierci, o tyle dużą w tym role ma także fakt tego, jak wychowywaliśmy zwierzaka. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wypłynęły intymne zdjęcia Michała Szpaka. To zemsta jego przyjaciółki
2. Już 16 osób nie żyje. Niestety, napływają tragiczne informacje z polskich miejscowości, uważajcie na siebie

Jeśli regularnie go karmiliśmy i mógł liczyć na uczucia, wtedy raczej nie powinien sięgać po ludzkie mięso, chyba że będzie bardzo zdesperowany w poszukiwaniu pokarmu.

- Właściciel to przecież osoba, która zapewniała mu jedzenie, wodę i czułą opiekę. Koty to myśliwi. - stwierdza ekspertka z zakresu weterynarii.

Okazuje się więc, że straszna wizja kotów jedzących ludzkie ciało jest możliwa, jednak wystąpienie całego szeregu przychylnych temu okoliczności nie zdarza się często. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rewolucyjna waloryzacja emerytur. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł do ręki!
  2. Spuściła dziecko z oczu dosłownie na sekundę. Prawie doszło do tragedii, przerażające nagranie
  3. Ciężko uwierzyć własnym oczom. Korwin-Mikke pokazał grób rodzinny, niespotykany widok
  4. Grób "Babki z Kiepskich" to jedno z najsmutniejszych miejsc na świecie. Aktorka nie żyje już 12 lat
  5. Ujawnione tajemnice Chylińskiej rozdzierają serce. Niepojęty sekret dot. męża gwiazdy polskiej sceny muzycznej jest nadal pilnie strzeżony

Źródło:  Vice

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News