Niesamowite, ile lat ma najstarszy kot na świecie. Jego widok odbiera mowę

Niesamowite, ile lat ma najstarszy kot na świecie. Jego widok odbiera mowę Źródło: Facebook.com/City Vets Exeter

Kot, który uznawany jest za najstarszego na świecie przedstawiciela gatunku jest niesamowity. Aż trudno uwierzyć, że ma za sobą aż tyle lat życia, wygląda niewiarygodnie.

Kot nie jest uznawany za zwierzę, które może cieszyć się długim życiem. Dzięki postępowi medycyny oraz większej świadomości właścicieli dotyczącej sposobów dbania o swoich pupili obecnie koty mogą dożyć nawet do 20 lat. Większość z nich kończy swój koci żywot zwykle po kilkunastu latach. Są jednak długowieczni rekordziści, których można uznać za prawdziwych staruszków. Nie zgadniecie, ile lat ma najstarszy kot na świecie. 

Kot- przeciętna długość życia

Koty dojrzałe to według "Journal of Feline Medicine and Surgery" takie, które ukończyły 7. rok życia. Po ukończeniu 10 lat życia, mówimy już o kotach starszych, a po 15. roku życia nazywamy je już kotami z kategorii "geriatrycznych", czyli bardzo starych. 

Średnia długość życia kotów wzrasta, zwłaszcza w krajach rozwiniętych. Wszystko dzięki rozwojowi medycyny weterynaryjnej oraz zwiększonej świadomości właścicieli o tym, jak dobrze karmić koty oraz jak dbać o ich bezpieczeństwo. Obecna średnia życia kotów to 14-16 lat, choć coraz więcej kotów dożywa nawet 20. urodzin, które odpowiada, mniej więcej, 96 ludzkim latom. Są jednak koty, które żyją jeszcze dłużej i biją przy tym wszystkie rekordy.

Kot rekordzista 

Najstarszym kotem świata, którego życie jest udokumentowane, obecnie ma 31 lat. Rubble jest main coonem i wraz ze swoją właścicielką żyje w Anglii. Przeliczając jego wiek na ludzkie lata, ma on około 140 lat. Pomimo sędziwego wieku, jest jednak sprawnym i żwawym kotem. Dokucza mu nadciśnienie tętnicze, jednak znajduje się pod stałą opieką weterynarza.

Rubble nie chce zostać wpisany do księgi rekordów Guinessa, a przynajmniej tak uważa jego opiekunka. Obawia się ona, że nagły wzrost zainteresowania kocurem mógłby źle wpłynąć na jego zdrowie. W ten sposób Rubble wiedzie proste i spokojne kocie życie, z dala od blasku fleszy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jaki jest sekret długowieczności tego pupila? Jego właścicielka uważa, że przede wszystkim duża dawka troski i miłości oraz świetna kondycja. 

Długowieczne koty w Polsce

Choć w Polsce również mogły zdarzyć się przypadki długowiecznych kotów, nie zostały one jednak zarejestrowane. Obecnie trudno ustalić, który kot jest najstarszym mieszkańcem Polski. Za takiego do niedawna uchodził Mruczek z Rudy Śląskiej,- w chwili śmierci miał 24 lata i 6 miesięcy. Zmarł jednak w 2015 roku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Podejrzenie koronawirusa na pokładzie polskiego samolotu. Pasażerowie uwięzieni na pokładzie

2. Szczęśliwy jak nigdy Michał Wiśniewski z byłą żoną. Przekazali radosną nowinę, gratulacje spływają z całej Polski

W Wielkiej Brytanii i w USA o wiele dokładniej dokumentuje się życie zwierząt domowych. Dysponują oni nawet zapiskami o kotach sprzed II Wojny Światowej. W ich dokumentach możemy przeczytać o wielu kotach, które ukończyły trzydziestkę, a nawet i 38 lat. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wczesne objawy cukrzycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Nie żyje legenda światowej piłki. Dwukrotnie zagrał w finale mundialu
  3. Z mięsa wycieka prawie niezauważalna ciemna breja? Gdy dowiesz się czym jest poliakrylan sodu, przejdzie Ci ochota na gotowanie
  4. Nie chcieli płacić księdzu za ślub. Wybrali "swaćbę" i wszystko kosztowało ich 100 zł
  5. Mało kto wie jak naprawdę zmarł Jan Paweł II. Uciszono kontrowersje, mogły wywołać skandal

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News