Ryszard Petru ma nie lada kłopot. Jego formacja musi zmierzyć się z ogromnym problemem, którego nie miała od początku swojego istnienia. Najnowsze badania poparcia wskazują, że Nowoczesna ma się źle, jak nigdy. Przypominamy jednak, że to tylko sondaż, a do tych należy podchodzić z przymrużeniem oka.

Badanie opinii publicznej Kantar Public jest bezlitosne dla formacji Ryszarda Petru. Wynika z niego bowiem, że partia, która miała być całkiem nowym formatem w polityce, mierzy się z poważnym krachem wizerunkowym. Polityczne piekło jest od niej o krok.

Z badania wynika, że PiS niezmiennie zajmuje miejsce pierwsze z wynikiem 41% poparcia. Za PiS plasuje się natomiast PO z poparciem rzędu 18%, a ostatnie miejsce na podium należy do Kukiz’15, które zgarnia 8% głosów wyborców. W tej materii nic się więc nie zmienia, jeśli chodzi o układ sił.

Najciekawsze zmiany dotyczą jednak PSL i Nowoczesnej, które mają grać w Sejmie, jako najsłabsze z formacji. Jak podaje Kantar Public, oba te ugrupowania znajdują się na krawędzi progu wyborczego i ich wejście do Sejmu lub znalezienie się pod kreską to kwestia błędu statystycznego. Obie oscylują bowiem z wynikami wokół 5% poparcia.

To straszna wiadomość dla Ryszarda Petru i jego ekipy. Wszystko wskazuje na to, że polityk, który zaczął świetnie obecną kadencję Sejmu z wynikiem poparcia na poziomie 18%, w ciągu dwóch lat niemal całkowicie to roztrwonił. Zwycięstwo Piotra Misiło w wyborach wewnętrznych w Nowoczesnej jest coraz bardziej możliwe. Złośliwi mówią, że Petru nie może już niczego bardziej skopać.

źródło: gazeta.pl

Samobójstwo czy zatajony mord? Popularne teorie spiskowe o śmierci Andrzeja Leppera


Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków

...

Zobacz również