Koszmarne wieści dla Dudy. Coraz więcej Polaków...

Koszmarne wieści dla Dudy. Coraz więcej Polaków...

To katastrofalna wieść dla prezydenta Andrzeja Dudy. Jak się okazuje, coraz więcej obywateli Polski sprzeciwia się urzędującej głowie państwa. Choć ten staje okoniem wobec władzy, udowadnia swoją niezależność i krytykuje kontrowersyjny Marsz Niepodległości ku uciesze opozycji, jego notowania spadają. Przypominamy jednak, że to jedynie sondaż, a do tych należy podchodzić z przymrużeniem oka.

Jak podało Centrum Badania Opinii Społecznej, prezydent w ostatnich dniach nie może mówić o dobrej passie. Polacy coraz mniej chętnie opowiadają się za jego polityką. Rośnie natomiast grupa przeciwników prezydenta Andrzeja Dudy. Potwierdziło to badanie przeprowadzone metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo na grupie reprezentatywnej dorosłych Polaków w dniach 2 - 12 listopada. Wynika z niego, że poparcie dla prezydenta spadło względem października o 6 punktów procentowych z poziomu 68% do 62%. W tym samym czasie o 5 punktów procentowych do poziomu 29% wzrosła grupa Polaków przeciwnych prezydenturze Andrzeja Dudy. Niemal co dziesiąty badany (9%) nie potrafił opowiedzieć się za żadną ze stron.

Nie tylko poparcie dla Dudy leci w dół

Co więcej, także poparcie dla polityki Sejmu i Senatu jest coraz gorsze. Według danych względem poprzedniego badania liczba respondentów niezadowolonych z polityki Sejmu wzrosła z 50% do 54%. Poparcie dla działań Sejmu wyraźnie też zmalało o 5 punktów procentowych do poziomu 31%. Podobnie zresztą z Senatem, którego dobrze oceniło jedynie 29% ankietowanych. Oznacza to spadek o całe 7 punktów procentowych. Brak poparcia dla prac Senatu zgłosiło natomiast 45% badanych, co oznacza, że względem ostatniego badania przybyło ich - dokładnie 3 punkty procentowe. źródło: wprost.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News