Koszmarne święta w Polsce. Tysiące Polaków odciętych od świata

Koszmarne święta w Polsce. Tysiące Polaków odciętych od świata

Chociaż święta wielkanocne przypadły w tym roku na pierwsze dni kwietnia, pogoda niestety nas nie rozpieszcza. Największy problem stanowi jednak dla tysięcy Polaków nie chłód, a wiatr, przez który w całym kraju występują gigantyczne problemy z prądem. Czego możemy więc spodziewać się po pogodowych zmianach w Wielkanoc oraz resztę tygodnia?

Jak podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, ok. 4200 odbiorców w całej Polsce pozostaje obecnie bez prądu. Największe kłopoty mają mieszkańcy województwa lubuskiego, gdzie odciętych od energii pozostaje ponad 1500 gospodarstw domowych. Nie lepiej jest jednak na Śląsku, czy też Podkarpaciu.

Pogoda na święta wielkanocne

Strażacy oraz przedstawiciele innych służb przestrzegają więc przede wszystkim przed powiewami silnego wiatru. W Karpatach może dziś wiać bowiem z prędkością nawet 100 km/h. Warto zaznaczyć, że gigantyczny problem stanowią niestety także połamane drzewa, które wyrządziły w całym kraju ogromne szkody. Według oficjalnych statystyk nikt jednak na szczęście nie ucierpiał.

Co czeka nas w tym tygodniu?

Co ciekawe, wtorek ma przynieść znaczne ocieplenie. Miejscami słupki termometrów wskażą nawet 17 stopni Celsjusza. Wciąż będzie jednak wiało, przez co należy niezmiennie zachowywać szczególną ostrożność.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Oburzające! 90-latka chciała dorobić na święta. Państwo próbuje ją zniszczyć
  2. „Tak zachowują się tylko szmaty”. Skandal podczas spowiedzi
  3. Arcybiskup obwinia Donalda Tuska o zabicie Chrystusa?! Skandal w kościele
  4. Zostańcie dziś w domach. IMGW wydało ostrzeżenie
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News