Książę Karol może zacząć martwić się o swoją pozycję. Najnowsze badanie przeprowadzone przez agencję badania opinii publicznej YouGov wskazuje, że najstarszy syn Elżbiety II nie jest lubiany. Przy księciu miała zostać już tylko garstka Brytyjczyków. To jednak sondaż, a do tych zalecamy podchodzenie z przymrużeniem oka.

68-letni książę powinien pomyśleć nad kampanią, która poprawi jego wizerunek. Wszystko wskazuje bowiem na to, że Brytyjczycy nie pałają do niego miłością. W sondażu tylko 1/3 ankietowanych stwierdziła, że rodzina królewska ma z niego pożytek. Reszta jest przekonana, że Karol jest piątym kołem u wozu.

25% badanych stwierdziło natomiast, że Karol ma zły wpływ na rodzinę królewską. Co więcej, tylko 14% Brytyjczyków godzi się na to, by jego żona Camille przyjęła tytuł królowej, gdy Karol przejmie koronę.

Książę przegrywa z kretesem z własnymi dziećmi. 78% poparcia w społeczeństwie Wysp (najwyższy wynik) ma książę William, a o jeden punkt procentowy mniej ma jego brat, Harry. Żona Williama, księżna Catherine, cieszy się poparciem na poziomie 73%.

Nie ulega wątpliwości, że cień na sylwetkę Karola rzuca 20. rocznica śmierci księżnej Diany, która zbliża się wielkimi krokami. Uwielbiana przez Brytyjczyków Diana jest do dziś ciepło wspominana. Brytyjczycy bardzo przeżywali rozpad jej i Karola związku, a cała Wielka Brytania była w prawdziwej rozpaczy, kiedy 31 sierpnia 1997 roku Diana zginęła w wypadku samochodowym.

źródło: rmf24.pl

...

Zobacz również