Podczas popularnego na całym świecie objazdowego show, doszło do ogromnej tragedii. Popularny akrobata i członek Cirque du Soleil stracił życie podczas występu na żywo. Tysiące ludzi zobaczyły moment, w którym doszło do jego makabrycznej śmierci.

Cirque du Soleil (fr. Cyrk Słońca) jest znanym na całym globie kanadyjskim przedsiębiorstwem rozrywkowym, które samo określa siebie jako „niezwykłe połączenie sztuki cyrkowej i ulicznej”. Od ponad trzech dekad jego artyści jeżdżą po całym świecie, by pokazywać swój talent i odwagę, oraz oczywiście zarabiać pieniądze.

Zawód akrobaty, pracującego na wysoko zawieszonych linach jest niezwykle ryzykowny i niebezpieczny. Artyści jednak z racji umiejętności i doświadczenia zyskują nierzadko ogromną sławę, która przyciąga wielu widzów na ich występy, a to sprawia, że niebezpieczeństwo się opłaca.

Teraz przyszłość Cyrku stoi pod znakiem zapytania, gdyż jedna z jego największych gwiazd straciła życie, występując przed tysiącami widzów. Nagranie ze zdarzenia trafiło do internetu. Fani na własne oczy widzieli jego śmierć.

Cirque du Soleil odwołuje występy

Show w Tampie w amerykańskim stanie Floryda zakończył się tak samo niespodziewanie, jak życie słynnego cyrkowca, Yanna Arnauda. Mężczyzna mimo ogromnego talentu i doświadczenia nie uchronił się przed tragedią. Gdy bujał się na linach wysoko nad sceną, na której publiczność zabawiały tancerki, doszło do tragedii.

W pewnym momencie nie udało mu się utrzymać własnego ciężaru i z wielką siłą uderzył w deski. Pomimo otrzymania błyskawicznej pomocy i przewiezienia do szpitala, zmarł. Do tragedii doszło w sobotę wieczorem czasu lokalnego.

Cała rodzina Cirque du Soleil jest zdruzgotana tą tragedią. Yann był z nami od ponad 15 lat. Wszyscy, którzy mieli okazję go poznać, go kochali – brzmi fragment oświadczenia firmy.

W wyniku zgonu Arnauda, wszystkie dalsze występy za Oceanem zostały odwołane.

Widzieliśmy, jak próbował utrzymać się na linie. Słychać było, jak widownia płacze. Jaki jest koszt naszej rozrywki w tym momencie? – pytał zszokowany rozmówca telewizji CNN.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dzieje się! Polska bez zgody UE wymierza Rosji ogromny cios
  2. Wypadek rządowej limuzyny! PiS milczy
  3. Katy Perry „naruszyła seksualną przestrzeń” uczestnika „Idola”. Padły poważne oskarżenia

Czy dzikie zwierzęta powinny zniknąć z cyrków?

Loading ... Loading ...

Tak wygląda polska wyprawa na K2 [ZDJĘCIA]

Groźne wypadki znanych Polaków [ZDJĘCIA]

źródło: wprost.pl

Zobacz również