Ten koszmar spędza sen z oczu Marka Zuckerberga. Jak pokazują najnowsze wyniki, popularność portalu spada. Facebook stał się znacznie mniej atrakcyjny dla kluczowych użytkowników, którzy dotąd byli jego trzonem.

Badanie przeprowadzone przez firmę badawczą EMarketer wskazuje, że Facebook straci miliony użytkowników w przedziale wiekowym 12-17 lat. Tylko w tym roku i tylko w samej Ameryce z Facebooka zrezygnuje 14,5 mln osób. Żeby tego było mało, kolejne dziesiątki milionów przyznają, że korzystają z Facebooka coraz rzadziej.

Kolorowo nie jest także w wynikach dotyczących młodych dorosłych. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi na grupie wiekowej 18-24 lata, wzrost liczebności tej grupy będzie znacznie mniejszy, niż dotąd zakładano. Wśród nich także widać coraz rzadsze logowania i ogólne znudzenie portalem.

Gdzie więc przechodzą kolejni użytkownicy? Coraz popularniejszy staje się Snapchat, który jest konkurentem Facebooka. Dużo użytkowników zaczyna także swoją przygodę z Instagramem. Choć jest to część imperium elektronicznego Zuckerberga, nikogo nie cieszą spadające słupki dotyczące Facebooka, który jest flagowym produktem.

źródło: msn.com

...

Zobacz również

11 teorii spiskowych, które naprawdę dają do myślenia