Martwe dziewczęta, które zostały znalezione w dziwnych okolicznościach miały zaledwie 14-18 lat. Wciąż trwa dochodzenie, co mogło być przyczyną śmierci. Jak twierdzi policja – dopiero sekcja zwłok wykaże, co mogło być przyczyną zgonu.

Dziewczęta wieku 14-18 lat zostały znalezione martwe na niewielkiej gumowej łodzi, która jak się okazało, miała transportować imigrantów. Oprócz martwych ciał, na pokładzie znajdowali się również żywi ludzie – wszyscy pochodzili z krajów Afryki Subsaharyjskiej. Wśród osób, które przeżyły znajdowało się 52 dzieci, 90 kobiet, w czym 8 w ciąży.

Tego makabrycznego odkrycia dokonał hiszpański okręt podczas patrolowania Morza Śródziemnego, gdy podpłynął nie mógł uwierzyć własnym oczom.

Z informacji śledczych wiemy, że nastolatki poddawane są badaniom, żeby określić czy przed śmiercią były torturowane lub wykorzystywane seksualnie. Jak poinformowała Lorena Cicotti, szefowa policji z Salerno – przyczynę śmierci będzie można ustalić dopiero po wykonaniu sekcji zwłok.

Padły podejrzenia, że dziewczęta padły ofiarą nigeryjskich handlarzy ludźmi. Według ONZ, kobiety przewożone w ten sposób są najczęściej niewolnicami seksualnymi.

Szacuje się, że przy próbie przepłynięcia Morza Śródziemnego w tym roku zginęło 1839 imigrantów.

Źródło: wolnosc24.pl

10 przepowiedni, które okazały się prawdą

8 zdumiewających faktów o współczesnych terrorystach

...

Zobacz również