Od popołudnia w Hiszpanii ma miejsce seria zamachów organizowanych przez radykalnych islamistów. Właśnie przed chwilą doszło do kolejnego ataku. Policja i służby apelują o pozostanie w domach.

Tak zmasowanego ataku terrorystycznego nikt się nie spodziewał. Najpierw ofiarami zamachowców padli turyści w jednej z najpopularniejszych dzielnic turystycznych w Barcelonie, gdzie kierujący furgonetką wjechali w tłum.

Wcześniej doszło do eksplozji w jednym z budynków gdzie swoją siedzibę mieli terroryści. Zginęła przynajmniej jedna osoba.

Teraz pojawiają się informacje o kolejnym ataku. Tym razem na uczestniczących w obławie funkcjonariuszy policji, którzy musieli odeprzeć atak terrorystów w miejscowości Cambrils, oddalonej o około 25 minut drogi na południe od Barcelony. Padły strzały i na ulicy pojawiły się ciała.

Ze wstępnych informacji wynika, że zwłoki należą wspólników zamachowców, którzy wcześniej przeprowadzili atak na turystów w Barcelonie. Czwórka zastrzelonych napastników miała na sobie ładunki wybuchowe.

W sieci pojawiły się już pierwsze nagrania. Ostrzegamy, że są drastyczne!

https://www.youtube.com/watch?v=mUI6Nfm5UGY

...

Zobacz również