TVP1 zanotowała najniższy wynik w historii badań telemetrycznych. Jeśli chodzi o oglądalność, to w zeszłym tygodniu stacja spadła z 10,37 proc. do 9,58 proc. Zestawienie przygotowano dla portalu Wirtualnemedia.pl.

Liderem oglądalności jest Polsat, choć wśród widzów w grupie komercyjnej króluje TVN. Na podium znalazła się TVP1, aczkolwiek stacja zanotowała najniższy tygodniowy udział w historii prowadzenia badań telemetrycznych w Polsce. Oznacza to spadek o 0,79 pkt. proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia. Na czwartym miejscu znalazła się telewizyjna Dwójka.

Spadek widowni TVP1 poprzedził potężny odpływ widzów „Wiadomości”, które w marcu oglądało o 644,3 tys. widzów mniej niż w zeszłym roku i 250 tys. mniej niż w lutym (3,2 miliona). Katastrofalnego bilansu bronił Jacek Kurski, który uważa, że „Wiadomości” były oglądane między innymi przez osoby, które traktowały je jako substytut programów informacyjnych TVN-u i Polsatu o podobnej linii.

– Na to miejsce napłynęła duża część nowych widzów, którzy odnaleźli się w nowej telewizji; wyborców obozu, który wygrał ostatnio wybory. To też są widzowie telewizji publicznej, tylko że w żaden sposób nie są wykazywani w panelach badawczych – bronił słabych wyników szef TVP.

Kurski twierdził też, że badania pokazujące odpływ widzów z TVP są nierzetelne, a państwo powinno stworzyć własny instytut badawczy.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: wirtualnemedia.pl, tokfm.pl

...

Zobacz również