W tych państwach, gdzie aborcja jest całkowicie zakazana, można siedzieć w więzieniu przez długie lata. Jedna z młodych obywatelek Salwadoru prosi o zmniejszenie swojej kary, gdyż skazano ją na 30 lat więzienia!

Teodora del Carmen Vasquez w w wieku 24 lat została skazana za morderstwo z premedytacją. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby popełniła jakiś zbrodniczy czyn. Jednak jej ciąża zakończyła się poronieniem w ostatnim miesiącu przez planowanym urodzeniem.

ZOBACZ TAKŻE: Szok! Sama sobie zrobiła aborcję i wszystko sfotografowała

Kobiecie zasądzono wyrok 30 lat za kratkami. Vasquez poprosiła teraz sąd o możliwość wcześniejszego wyjścia na wolność. W jej kraju obowiązuje całkowity zakaz przerywania ciąży. I to niezależnie od okoliczności.

Tylko jak można sądzić za morderstwo kogoś, kto poronił mdlejąc w łazience? Młoda kobieta nie zdążyła wezwać pomocy. Sąd jednak jej nie uwierzył, wymierzając karę 30 lat więzienia.

Vasquez jest jedną z 27 kobiet jakie odsiadują wyrok za przerwanie ciąży w Salwadorze. Amnesty International wzywa władze państwowe do uwolnienia wszystkich osadzonych. Sędziowie mają ponownie rozpatrzyć jej sprawę.

Polska również będzie miała restrykcyjne prawo antyaborcyjne?

W naszym kraju katolicka organizacja Ordo Iuris. chciała wprowadzenia kar dla kobiet za przerywanie niechcianej ciąży. @ 2016 r. obywatelski projekt ustawy poparło rządzące Prawo i Sprawiedliwość. Jednak później partia wycofała się  z całkowitego zakazu dzięki szeroko komentowanemu na całym świecie Czarnemu Protestowi polskich kobiet.

ZOBACZ TAKŻE: Ciężarna Boczarska zaatakowana przez fankę. Wszystko …

Jednak to nie koniec starań rządzących wobec zmiany obowiązującego prawa. Obecnie w izbie niższej parlamentu czekają dwa obywatelskie projekty ws. przerwania ciąży. Jeden zakazuje takich praktyk w przypadku ciężkich zmian płodu. Drugi z kolei jest mniej restrykcyjny. Wprowadza szerszą edukację seksualną, antykoncepcję i w pełni legalny zabieg przerwania ciąży tylko do 12 tygodnia.

PiS chce poprzeć pierwszy projekt.

Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

9 największych kompromitacji rządu PiS

Źródło: natemat.pl

...

Zobacz również