Coraz mocniej pętla zaciska się na partii Jarosława Kaczyńskiego. Ostatnie problemy, jakie ma formacja rządząca, doprowadziły do prawdziwego kryzysu władzy. Kolejne grupy i ludzie występują przeciwko Kaczyńskiemu i jego ekipie, ale tego, że sprzeciwi mu się trzon jego elektoratu, nie spodziewał się nikt.

Protest lekarzy rezydentów nastręczył PiS niemałych kłopotów. Partia, która od dwóch lat rządzi Polską, nie miała jeszcze takiego sprzeciwu ze strony tylu środowisk i osobistości. Do protestujących medyków dołączyli studenci, aktorzy, opozycja w Sejmie i ta pozaparlamentarna. Okazuje się, że przeciwko PiS występuje także trzon elektoratu partii. To prawdziwy koszmar Jarosława Kaczyńskiego,

Polscy narodowcy, którzy są uważani za trzon elektoratu PiS, w mocnym wystąpieniu opowiedzieli się bowiem przeciwko władzy. Władze Młodzieży Wszechpolskiej, jednej z największych organizacji narodowych, podkreślają, że „misja, która spoczywa na barkach medyków, jest nie do przecenienia, a w ostatnich latach pracownicy służby zdrowia coraz częściej poświęcają swoje zdrowie i życie, by nieść innym pomoc”.

– Misja, którą w życiu narodu pełnią lekarze, jest nie do przecenienia dla polskich pacjentów. Pracownicy systemu zdrowia nieraz poświęcają swoje zdrowie czy życie osobiste, by nieść pomoc potrzebującym. Dzięki temu polski obywatel może liczyć na to, że zawsze otrzyma pomoc medyczną, gdy będzie konieczna – czytamy w oświadczeniu Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej.

Co więcej, narodowcy odnieśli się do tego, co dzieje się w polskich mediach. Jak wskazują Wszechpolacy, „nagonka medialna skierowana przeciw rezydentom jest oburzająca i nastawiona na indoktrynację Polaków przeciw protestującym”. Żeby tego było mało, MW zarzuciło PiS, że takim szczuciem Polaków na lekarzy, władza sprowadzi społeczeństwo na drogę „patologicznych relacji społecznych, znanych z czasów socjalizmu”.

źródło: wprost.pl

Jak wyglądała Marta Kaczyńska w dzieciństwie? 10 interesujących faktów z jej życia


Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków

Zobacz również