Koszmar Dudy. Jeśli PiS to zrobi, będzie po nim

Koszmar Dudy. Jeśli PiS to zrobi, będzie po nim

Mimo że politycy PiS i przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP w miarę zgodnie zapewniają, że porozumienie między Andrzejem Dudą a Jarosławem Kaczyńskim jest już na wyciągnięcie ręki, to nieoficjalnie wiadomo, że w pewnych sprawach panowie raczej się nie dogadają. Mało tego, jeśli PiS sięgnie po pewną broń, cały dorobek prezydencki dorobek Dudy rozsypie się niczym domek z kart. 

Jak czytamy w "Fakcie", szef PiS i prezydent nie mogą porozumieć się w sprawie projektu ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Według dziennika prominentni działacze PiS przebąkują o tym, że partia może w ogóle wycofać się z prac nad dogadywaną z Dudą ustawą. Nie oznacza to jednak, że Prawo i Sprawiedliwość przestaje się tym tematem interesować.

Kukiz może dobić Dudę

Przypomnijmy, że sejm raz już przyjął projekt zmian w KRS. Został on zawetowany przez prezydenta. Po tym, jak Duda ogłosił tę decyzję, członkowie partii rządzącej byli wściekli. Pojawiły się głosy, że prezydent to "zdrajca", a nawet, że chodzi na pasku... "ubeków". Gdy emocje trochę opadły, Kaczyński z Dudą zaczęli się spotykać, by ustalić taki kształt ustawy, który będzie możliwy do zaakceptowania przez obie strony. Na to się jednak nie zanosi. Co zatem zrobi PiS? Może odpalić wariant B, zwany "szatańskim planem". By odrzucić prezydenckie weto, trzeba zebrać 3/5 głosów w sejmie. PiS tylu nie ma, ale może pomóc np. ruch Kukiz'15.

– Może uda się zebrać taką większość – powiedział "Faktowi" czołowy polityk PiS. Jeśli tak się stanie, Andrzej Duda będzie miał poważny problem - straci autorytet, a w świat pójdzie sygnał, że z prezydentem nie trzeba się liczyć.

źródło: fakt24.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News