Internet obiega zdjęcie muzułmanki, która kąpała się w burkini w koszalińskim Parku Wodnym. Część internautów oburza się rasistowskimi wpisami, część wyśmiewa muzułmankę, a jeszcze inni zastanawiają się czy przypadkiem kobieta nie naruszyła regulaminu pływalni.

Wydaje się, że strój kobiety to burkini (nazwa od burki i bikini), czyli zgodny z przepisami muzułmański kostium do pływania. Ubierać się w ten sposób nakazuje muzułmankom religia, która zabrania odsłaniania większości ciała. Oczywiście zasady zależą od odłamu islamu, których jest wiele.

Komentarzy jest sporo. Większość internautów jest zszokowana i uważa, że to nieuczciwe. Gazeta Wyborcza jest oburzona i pisze o fali rasizmu, która zalała Park Wodny.

– Na mojej pływalni nie pozwalają przychodzić nawet w luźnych szortach, wszystko ma przylegać do ciała. Więc co to ma być?

– Brudaska kąpie się w swoich szmatach, pozaraża innych chorobami

– Muzułmanie żyją w Koszalinie normalnie obok nas. Ludzie, opamiętajcie się!

– Brudna, spocona po całym dniu muzułmanka wymyje spocone cielsko i jeszcze wypierze swoją brudną szmatę, a inne osoby będą piły tę wodę. Wpuśćcie jeszcze jej kozę, niech się tapla obok niej. Woda do wymiany, a kierownik basenu powinien zostać wzięty za mordę

– Mi na basen w spodenkach nie wolno pójść bo bakterie przynosze, ale w pelerynie batmana to już można?

– Gówno nie szariat – basen ma swoje prawa – wchodzi się na basen w czeppku + bikini/kąpielówki – a jak im pozwolili na takie coś to szkoda słów

– Dla Nas cywilizowanych ludzi wydaje się to śmieszne … jednak patrząc przyszłościowo – jest to tragedia cywilizacji!

– Mój Boże, to nie jest śmieszne. Ciebie jako białego katolika obowiązują przepisy dot. zasad kąpiel na basenie, a oni wpieprzają się w całym umundurowaniu. Zwróć takiej uwagę to zaraz będzie że nietolerancja, inslamofobia. Gdzie jest do cholery świeckość państwa, równość wobec prawa?

– To jest burkini głąby! Nie burka! Myślcie zanim zejdziecie do poziomu rasistowskiego prostactwa. 

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


...

Zobacz również