Edward Dajczak
fot.youtube.com/Maskacjusz TV
Mateusz Wysokiński - 5 Stycznia 2019

Słowa biskupa po tragicznej śmierci 5 nastolatek. Podjął niespodziewaną decyzję

Koszalin jest w cieniu wielkiej tragedii, jaka spotkała 5 osób, które spłonęły w trakcie awarii w escape-roomie. Kondolencje w stronę rodzin zmarłych płyną z każdej strony. Swoje zdanie w sprawie zabrał także ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp Edward Dajczak, który podjął zaskakującą decyzję uczczenia pamięci ofiar.

Koszalin znalazł się na językach opinii publicznej w całej Polsce z powodu tragicznych wydarzeń, które odegrały się w piątkową noc 4 grudnia 2019. W jednym z miejscowych "escape-roomów" doszło do wielkiej tragedii, która pozbawiła życia aż 5 osób. Tragedia wstrząsnęła wszystkimi mieszkańcami miasta, w tym biskupa diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, który w specjalnym komunikacie odniósł się do tragedii. Jak się okazuje, duchowny zarządził rezygnację z corocznej tradycji uwielbianej przez mieszkańców Koszalina tak, aby uczcić pamięć ofiar.

Koszalin w żałobie. Biskup zabiera głos

Bp Edward Dajczak, który odpowiada za biskupstwo w Koszalinie, był jedną z pierwszych osób, która odniosła się do tragicznych wydarzeń w mieście. Przedstawiciel Kościoła w specjalnym komunikacie przekazał kondolencje dla rodzin ofiar, a także zapewnił o swojej modlitwie. - Głęboko poruszyła mnie wiadomość o tragicznym pożarze w koszalińskim 'escape roomie', w którym zginęło pięć młodych osób. Każda tragiczna śmierć jest niezwykle bolesna i trudno ująć w słowa to, co w takich momentach czuje serce. Chciałbym przekazać wyrazy mojej solidarności i bliskości duchowej z rodzinami ofiar. Jako pasterz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zginam kolana przed Bogiem i proszę Go o miłosierdzie dla tych, którzy ponieśli śmierć oraz dla ich bliskich - napisał duchowny. Biskup oprócz przekazania kondolencji zapowiedział, że w tym roku nie odbędzie się także lokalna tradycja, która była pociechą dla tysięcy mieszkańców miasta. Duchowny w ten sposób chce upamiętnić tragedię i jej ofiary.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
HimalaistaTomasz Mackiewicz i jego ostatnie chwile. Wstrząsające doniesienia!Czytaj dalej

Kościół uczci pamięć zmarłych

W dalszej części komunikatu możemy odczytać, że w związku z tragicznymi wydarzeniami po raz pierwszy od dawna w mieście nie odbędzie się Orszak Trzech Króli, który zaplanowany był na 6 stycznia. W zamian radosnych uroczystości odbędzie się msza żałobna i wspomnienie ofiar pożaru. - Ta niewyobrażalna tragedia nie pozwala nam na radosne świętowanie. Chcemy również i w taki sposób wyrazić naszą solidarność z tymi, którzy cierpią. 6 stycznia o godz. 12 w koszalińskiej katedrze będę sprawował Mszę św. w intencji ofiar i ich rodzin. Po Eucharystii przejdziemy na plac przed ratuszem na chwilę wspólnej modlitwy. - napisał biskup Edward Dajczak.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dramat! DZISIAJ Andrzej Duda zrujnował Biedronkę, Lidla, Tesco i Kaufland
  2. To dlatego Agata Duda wciąż jest z Andrzejem? Prezydent wyjawił porażający sekret!
  3. Ewakuacja 2 tys. ludzi w Warszawie! Pożar w Złotych Tarasach
  4. Na co choruje Katarzyna Dowbor? Gwiazda opowiedziała o swoim dramacie
  5. Ile zarabia Kinga Rusin? Zarobki są naprawdę imponujące
Benedykt XVIBenedykt XVI odniósł się do wielkiego proroctwa. Katolicy drżą o przyszłośćCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News