Do Ziemi dotarły sygnały radiowe z innej galaktyki! Przełomowe odkrycie zmieni świat?

Do Ziemi dotarły sygnały radiowe z innej galaktyki! Przełomowe odkrycie zmieni świat? Źródło: fot. wikipedia.org

Kosmos cały czas stanowi dla nas ogromną tajemnicę, której możemy nigdy nie poznać do końca. Jednak teraz zaobserwowano coś niezwykłego, co może stanowić przełomowe odkrycie.

Kosmos fascynuje człowieka od niepamiętnych czasów. Ludzie od zawsze starali się zrozumieć to, co widzą na niebie. Dla niektórych cywilizacji widoczne na nim cała niebieskie były bogami, inni natomiast upatrywali się w gwiazdach mitycznych bohaterów, którzy swoimi czynami wsławili się na całą wieczność. Również dzisiaj gwiazdy i planety spędzają sen z powiek wielu naukowcom, a niektórzy z nich próbują znaleźć odpowiedź na pytanie, które nurtuje nas od lat, a mianowicie, czy jesteśmy sami we wszechświecie?

Kosmos: naukowcy odebrali sygnał z odległej galaktyki

Dziesiątki stacji badawczych na całym świecie cały czas nasłuchują sygnałów, które docierają do nas z najróżniejszych sektorów kosmosu. Najbardziej znanym z nich jest tak zwany sygnał "Łał", który został zaobserwowany tylko raz. Ogromne anteny przeczesują fragmenty nieba w poszukiwaniu podobnych sygnałów, które zmienią historie naszej cywilizacji. Teraz naukowcom udało się odebrać sygnał radiowy, który pochodzi z zupełnie innej galaktyki. Co więcej, już wcześniej udało się odebrać podobny sygnał z tego samego miejsca. Pierwszy z nich został odkryty w 2015 roku, natomiast najnowszy odebrano w ubiegłym roku. Sygnał FRB 180814.J0422+73 bo tak został nazwany to w rzeczywistości sześć krótkich sygnałów trwających zaledwie kilka milisekund. Odkrycia dokonał radioteleskop biorący udział w programie CHIME. Co więcej, urządzenie wykryło również 12 zupełnie innych pojedynczych sygnałów.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Kolejne takie odkrycie sugeruje, że takich sygnałów może być więcej - stwierdził Ingrid Stairs z zespołu CHIME. Nie jest znana dokładna przyczyna wystąpienia tego zjawiska, ale naukowcy mają co do tych sygnałów już kilka hipotez. Według najpopularniejszej jest to rezultat jakiegoś astrofizycznego zdarzenia. Sygnały o częstotliwości 700 oraz 400 megaherców może wskazywać na to, że pochodzą one z pozostałości po supernowej. Oczywiście większość z nas wolałoby, aby był to sygnał od innej inteligentnej cywilizacji, ale niestety na tak przełomowe odkrycie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jeżeli tego nie masz dostaniesz wysoką karę! Zapłacisz nawet 10 tys. zł
  2. Ile zarabia Beata Tyszkiewicz? To strasznie smutne, jaką ma emeryturę
  3. Nadchodzi prawdziwa zima. Mrozy do -21 stopni!
  4. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  5. Na co chorowała Kora? Artystka zmagała się z przerażającą chorobą
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News