kościoły zakazy
Unsplash Karl Fredrickson
Joanna Szwalikowska - 8 Listopada 2020

Wprowadzono zakazy w kościołach, już obowiązują. Wiele osób nie miało pojęcia, co się w nich wyrabia

Kościoły w Polsce zostały dotknięte obostrzeniami w związku z pandemią koronawirusa. Wprowadzona zakazy już zaczęły obowiązywać. Wiele osób natomiast nie ma pojęcia, co dzieje się w tych miejscach.

Kościoły w całej Polsce dosłownie świecą pustkami, nawet w niedzielę. Wszystko przez pandemię koronawirusa oraz nowe obostrzenia, które weszły wczoraj w życie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, co tam się dzieje.

Na miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieścieNa miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieścieCzytaj dalej

Kościoły w Polsce świecą pustkami. Szokujące doniesienia

Jak wynika z doniesień jednego z dziennikarzy Wirtualnej Polski, kościoły dosłownie świecą pustkami. Wejście do nich jest możliwe jedynie na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy", ponieważ od wczoraj w nabożeństwie może wziąć określona liczba osób. Jeśli się spóźnimy, nie pozostaje nic innego niż uczestniczyć w nim z zewnątrz.

Wzrost nowych przypadków zachorowań na koronawirusa sprawił, że rząd zdecydował się na wprowadzenie nowych obostrzeń. Większość z nich weszła w życie wczoraj i objęła między innymi kościoły. Obecnie w świątyni może przebywać tylko jednak osoba na 15 metrów kwadratowych. We wnętrzu należy natomiast obowiązkowo zakrywać usta oraz nos.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Dziennikarz Wirtualnej Polski, Łukasz Kuczera, postanowił sam sprawdzić, jak wygląda przestrzeganie tych obostrzeń w praktyce oraz czy są one przestrzegane. W niedzielę dwukrotnie wybrał się pod kościół św. Anny na Praczach Odrzańskich we Wrocławiu. Tamtejsza parafia liczy niewielu wiernych, a sama świątynia również nie jest pokaźnych rozmiarów.

- W aktualnej sytuacji otwarte jest jedynie wejście boczne. Na mszę świętą zapraszamy tylko 25 zdrowych osób. W maskach, rękawiczkach, z zachowaniem dystansu. Przede wszystkim rodziny, które zamówiły intencję mszy św. - głosił komunikat wywieszony przed kościołem.

Przed wejściem do kościoła znalazł się również mały stolik z płynem do dezynfekcji rąk, z którego, jak zauważył dziennikarz, korzysta większość osób. Tylko nieliczni decydują się na wejście bez dezynfekcji, natomiast każdy zaopatrzony jest w maseczkę. Wokół kościoła krąży również kościelny, pilnując, aby w kościele nie znalazła się większa liczba osób, niż dozwolono.

Jak udało się zaobserwować, do kościoła nie schodzą się tłumy. Wiele osób woli zostać w domu i tam się pomodlić, niż narażać swoje zdrowie oraz życie. Do środka udają się tylko pojedyncze osoby, a niedługo przed rozpoczęciem mszy, kościelny informuje wiernych, że limit osób w kościele został wyczerpany.

Następnie drzwi do świątyni zostają zamknięte. Osoby, które się spóźnią, muszą więc uczestniczyć w nabożeństwie z przykościelnego podwórka. Umieszczony tam został jednak specjalny głośnik, dzięki któremu bez problemu można usłyszeć słowa księdza.

Dzisiaj grzeje:

1. Podczas pogrzebu usłyszeli płacz i dziwne dźwięki z trumny. Kiedy otworzyli wieko, zamarli, natychmiast podjęli decyzję

2. Niepokojące, Piotr Kraśko odejdzie z ”Faktów TVN”? Media obiegła wiadomość o jego dzieciach

3. Wspaniałe wieści dla emerytów. Dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy kiedy

- Ważne, że mogę uczestniczyć w nabożeństwie. Nawet z podwórka - powiedział starszy mężczyzna dziennikarzowi, który nie zdołał już wejść do kościoła. Nie ma dla niego znaczenia to, iż musi pozostać na zewnątrz, choć z pewnością wraz ze spadkiem temperatur będzie to coraz trudniejszym zadaniem.

Na ten moment nowe obostrzenia z pewnością będą obowiązywały do 29 listopada. O tym, jak będą wyglądały kolejne kroki walki z pandemią koronawirusa, zadecyduje rząd. Obecna sytuacja epidemiczna wskazuje jednak na to, iż zupełny lockdown nie jest wykluczony.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Szczere wyznanie żony Zenka Martyniuka. Ujawniła najbardziej skrywany sekret ich związku
  3. Wyciekło intymne nagranie gwiazdy sportu. Leży w łóżku bez ubrań, trener reprezentacji jest wściekły
  4. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  5. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  6. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  7. Dwunastoletnie dziecko stworzyło coś niezwykłego. Naukowcy aż osłupieli, ciężko uwierzyć
  8. Uwielbiana wokalistka Ich Troje poświęca się teraz szlachetnemu zajęciu. Z sentymentem wspominamy Justynę Majkowską

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News