Kościół zadrżał w posadach. Pilne zebranie polskich biskupów ws. pedofilii

Kościół zadrżał w posadach. Pilne zebranie polskich biskupów ws. pedofilii Źródło: YouTube - EWTN Polska

Kościół musi ostatnio radzić sobie z kryzysem wizerunkowym po wielkim sukcesie filmu "Tylko nie mów nikomu". Duchowni zdecydowali się zwołać pilne zebranie. Ma ono dotyczyć właśnie sprawy pedofilii wśród księży.

Kościół był zmuszony stanąć twarzą w twarz z wielkim problemem, jakim powstał po premierze filmu autorstwa braci Sekielskich. Dowiedzieliśmy się z niego, że pedofilia w polskim Kościele jest zjawiskiem częstym i wyjątkowo niepokojącym, w związku z czym należy podjąć ważne i zdecydowane kroki, by jak najszybciej jej przeciwdziałać. Wygląda na to, że możemy się ich doczekać już niebawem.

Wszystko przez niespodziewane zebranie polskich biskupów, które zostało zwołane na dzisiaj. Jak się dowiedzieliśmy, to właśnie temat pedofilii w Kościele spowodował fakt, że zebranie zostało zaplanowane w trybie natychmiastowym. Nikt nie spodziewał się bowiem, że dojdzie do tego tak szybko. Zdecydowana reakcja Kościoła może spotkać się z pochwałami ze strony społeczeństwa.

Kościół zwołał nadzwyczajne zebranie

Kościół w naszym kraju miał poważne problemy w związku z publikacją filmu autorstwa braci Sekielskich. Reportaż "Tylko nie mów nikomu" zebrał bardzo przyzwoite recenzje, a Polacy zaczęli głośno mówić o temacie pedofilii wśród duchownych. Wydaje się, że temat ten nigdy nie był poruszany tak często, jak w ciągu ostatniego tygodnia. Wydaje się, że Polacy ostatecznie dostrzegli skalę problemu.

Podobnie jest z samym Kościołem, który również postanowił zareagować na całą sytuację. Biskupi zwołali zebranie pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, który sam ponoć był pomysłodawcą nagłego spotkania. Ma ono dotyczyć najbardziej poważnego problemu duchowieństwa od kilkunastu lat, na który trzeba jak najszybciej zareagować i mu zaradzić.

Kościół stara się reagować na fatalną sytuację

Dowiedzieliśmy się, że spotkanie ma dotyczyć problematyki reagowania na przypadki wykorzystywania seksualnego osób małoletnich przez pewnych duchownych. Nie oznacza to jednak, że nie zostaną poruszone inne aktualne tematy. Zanosi się na to, że spotkanie potrwa długie godziny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po zakończeniu obrad odbyć ma się również krótkie spotkanie z prasą, na którym biskupi z pewnością odniosą się do słów, które padły podczas zebrania. Niewykluczone, że doczekamy się mocnych deklaracji i poznamy ostateczne zdanie Kościoła w całej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aktor TVP wziął ślub z popularną piosenkarką! To nowa i piękna para w polskim show-biznesie
  2. Legendarna aktorka TVP zmarła na straszliwego raka. Ale to alkohol ZNISZCZYŁ jej życie i karierę. Jej historia doprowadzi was do łez
  3. Bliska przyjaciółka zdradziła całą prawdę o macierzyństwie Meghan Markle. Mały Archie będzie miał przechlapane?
  4. Opublikowano dokumenty ministerstwa. Tyle pieniędzy naprawdę dali Rydzykowi, lepiej usiądźcie
  5. Słynny dziennikarz TVP z zarzutami. Miał znęcać się nad partnerką, poniżał ją na każdym kroku

źródło: DoRzeczy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News