Kościół zablokował Oko Saurona, które miało zapłonąć nad Moskwą

W ramach promocji filmu "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii" nad Moskwą miało zapłonąć Oko Saurona. Okazuje się, że Rosjanie nie będą mogli zobaczyć efektu, bowiem planom sprzeciwiła się rosyjska Cerkiew. 

Oko Saurona miało zostać przygotowane przez rosyjską grupę artystyczną i zapłonąć nad jednym z moskiewskim drapaczy chmur, tuż przed premierą filmu "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii". Produkcja pojawi się w rosyjskich kinach w tym tygodniu. Oko Saurona zabłysnąć miało już w czwartek, aczkolwiek projekt został zablokowany przez rosyjski Kościół ortodoksyjny. - To jest demoniczny symbol. Tworzenie symbolu zła nad miastem, który staje się praktycznie najwyższym obiektem w mieście... czy jest to dobre, czy złe? Obawiam się, że jednak złe. Potem nie dziwcie się, że coś nie tak dzieje się w mieście.-

Artyści z grupy Svechenie podkreślają w swoim oświadczeniu, że Oko Saurona miało być hołdem fanów dla premiery filmu i nie miało żadnego podtekstu religijego lub politycznego. Nie była to oficjalna akcja studia Warner Bros.

źródło: hatak.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News