Białystok: Półnadzy grzesznicy wtargnęli do kościoła. Rozpętali awanturę

Białystok: Półnadzy grzesznicy wtargnęli do kościoła. Rozpętali awanturę

Kościół w Białymstoku stał się miejscem manifestu dwóch mężczyzn. W minioną środę, stanęli na środku świątyni i zdjęli koszulki. Roznegliżowani wykrzykiwali hasła przeciwko księżom.

Kościół w Białymstoku miał być dla dwóch mężczyzn miejscem do wyrażenia własnych poglądów. Postanowili wejść na środek i zdjąć koszulki. Podbiegali do duchownych i wykrzykiwali hasła przeciwko Kościołowi. Natychmiast została wezwana policja i straż miejska. Wspomniani mężczyźni zostali natychmiast obezwładnieni i przewiezieni do aresztu.

Kościół w Białymstoku: mężczyźni wykrzykują hasła przeciwko księżom

Absurdalny obraz z Podlasia zaskoczył obecnych na mszy wiernych. W trakcie liturgii, mężczyźni nagle przerwali księdzu i wtargnęli na środek. - Otrzymaliśmy zgłoszenie, że dwóch mężczyzn rozebrało się od pasa w górę i zachowywali się nietypowo i agresywnie w stosunku do osób, które przebywały w kościele - mówił oficer prasowy podlaskiej policji. W świątyni było około 100 wiernych. Oni również padli ofiarami komentarzy i agresywnych zaczepek. Po badaniach okazało się, że mężczyźni mieli ponad 2 promile alkoholu we krwi. Obecnie przebywają w areszcie.

Manifesty przeciwko Kościołowi

W czerwcu, w Warszawie dały się zauważyć hasła przeciwnych Kościołowi ugrupowań. Na budynkach kościelnych administracji aktywiści pisali o dyskryminacji kobiet i o pieniężnych przekrętach duchownych. W lipcu również miały miejsce podobne wydarzenia. Duchowni wtedy komentowali sytuację krótko: już wcześniej się to zdarzało. Pozostali więc niewzruszeni, podczas gdy aktywiści swój dialog przenieśli do mediów i Internetu. Kościół sugerował, że głupotą zajmować się nie będzie. Nie wiadomo jednak, jakie nastroje towarzyszą księżom białostockim. Dotychczas nie zabrali głosu w lokalnej prasie. Podobno wierni są oburzeni sytuacją, która miała wczoraj miejsce. Wszyscy zgodnie występek 40-latków tłumaczą alkoholowym występkiem. Do świątyni może wejść każdy bez wyjątku, stąd też problem księży, którzy nie są w stanie ocenić stanu, w jakim potencjalni wierni się znajdują. Na uwagę również zasługuje fakt, że coraz częściej dyskusje o moralności duchownych przenoszą się bezpośrednio do świątyni, bez względu na wzniosłość wydarzeń odbywających się w środku.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kościół chyli się ku upadkowi? Papież nie radzi sobie z kryzysem
  2. Księża wściekli, niewierzący gratulują. Kościół zmiażdżony u Wojewódzkiego
  3. Kler: Smarzowski oskarżył rządy PO i PiS! 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News