Ksiądz nie chciał modlić się za prezydenta Adamowicza. Zostanie UKARANY

Ksiądz nie chciał modlić się za prezydenta Adamowicza. Zostanie UKARANY

Morderstwo Pawła Adamowicza jest nieprawdopodobnie wstrząsającym wydarzeniem. Z całego kraju płyną kondolencje oraz modlitwy skierowane do rodziny zmarłego prezydenta Gdańska. Niestety, zdarzają się również strasznie oburzające słowa, które wypowiadane są przez duchownych. Jeden z księży, który paskudnie wypowiadał się po całym zajściu został właśnie ukarany przez Kościół.

W historii Polski Kościół odgrywał bardzo ważną rolę w momentach, w których potrzebowaliśmy pojednania ponad podziałami. Tak też się stało tym razem, a w całym kraju tysiące wiernych udało się do świątyń, aby pomodlić się za zamordowanego prezydenta Gdańska. Jak wielkie było zaskoczenie, kiedy jeden z przedstawicieli duchowieństwa stwierdził, że nie ma żadnych powodów, żeby modlić się za ofiarę zamachu. Kościół postanowił stanowczo zareagować na jego słowa.

Kościół ukarał księdza, który nie chciał modlić się za Adamowicza

Ksiądz Dunin-Borkowski jest człowiekiem o dosyć zdecydowanych poglądach, które nie zawsze pokrywają się do końca z narracją Kościoła. "Zasłynął" m.in. swoim bardzo dobitnym stwierdzeniem dotyczącym homoseksualistów wśród duchownych. - Plaga pedalstwa w Kościele nie jest związana z celibatem. Tylko pedał jest trochę mniej widoczny, szczególnie jak się księża pieprzą ze sobą. No i nie mają dzieci - napisał pod koniec zeszłego roku na Twitterze. Teraz ponownie dał o sobie znać publikując dosyć kontrowersyjną opinię na temat śmierci Pawła Adamowicza. Ksiądz był wprost oburzony tym, że tak wielu ludzi modli się obecnie za ofiarę zamachu. - Modlę się za moją chorą mamę. Adamowicz jest mi obojętny. Gdyby nie był celebrytą ogłaszalibyście akcję? Modlicie się za moją mamę? Adamowicz jest znany przez swoje draństwa. Nie widzę żadnego powodu, żebym się za niego modlił. Wy, jak chcecie. Czy Jezus modlił się za Heroda? - grzmiał na swoim twitterowym profilu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Taka opinia spotkała się z wielkim oburzeniem ze strony społeczeństwa, ale także duchowieństwa. Władze Kościoła postanowiły ukarać księdza Dunina-Borkowskiego. Jako recydywista, nie dostał już upomnienia, tylko podjęto w jego przypadku "środki karne". - Zarówno duchowni, jak i świeccy są oburzeni wpisem księdza Jacka Dunin-Borkowskiego na portalu społecznościowym. Nie po raz pierwszy kapłan ten w sposób niegodny zachowuje się w przestrzeni Internetu. Ksiądz Dunin-Borkowski dwukrotnie otrzymał już upomnienia kanoniczne. Ponieważ nie zastosował się do nich, władza diecezjalna nałoży na niego środki karne przewidziane prawem kościelnym - można przeczytać w komunikacie diecezji warszawsko-praskiej. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Po śmierci Adamowicza te słowa są jak złoto. Andrzej Lepper ostrzegał przed laty 
  2. Polacy domagają się kary śmierci dla zabójcy Adamowicza. Historyczny przełom 
  3. Ile zarabia Maryla Rodowicz? Gwiazda inkasuje POTĘŻNE kwoty za koncerty
  4. Wiek Elżbiety Jaworowicz zadziwia. W czym tkwi sekret jej młodego wyglądu?
  5. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News